MSI laptopa RAM veya SSD yükseltmesi yapınca garanti biter mi?

Soğutucu blok ve bazı yerlerde bulunan do not open yazılı etiketleri sökmeden yükseltmenizi yapabilirsiniz garantiniz iptal edilmez. Kasanın en dışında garanti etiketi var ise onu yükseltme yapabilmek için sökebilirsiniz.

Kendilerine sorsanız daha iyi olmaz mı ?
Forumların genel amacı bilgi ve fikir paylaşımıdır.

Sordum ancak 2 gündür cevap vermediler.
Hiç laptop kullanmadığım için bilmiyorum eğer kullanıcının kolay ulaşabileceği bir yerde ise (cihazın arka kısmını komple acmadan) RAM takacağınız yer bu pek etkilemeyebilir bence, yine de onlardan cevap alın siz.

MSI olarak, kullanıcıların RAM / SSD / HDD terfilerini kendilerinin yapmasını önermemekteyiz. Fakat kullanıcılar yine de RAM / SSD / HDD terfilerini kendileri yapmak isterlerse, cihazın alt kapağının açılması cihazı garanti dışı bırakmayacaktır.
MSI garanti politikaları gereği aşağıdaki durumlarda MSI garanti içi onarım talebini red etme hakkını saklı tutar.
  1. MSI’a ait olmayan hiçbir parça MSI garantisi altında değildir.
  2. İşlem esnasında cihaza herhangi bir zarar verilmesi (Donanım ve/veya Yazılım olarak) durumunda ve/veya terfi yapılan parçanın oluşturabileceği sorun ve şikayetler kapsamında, MSI garantisi geçerli olmayacaktır.
  3. Yukarıdaki maddelerden herhangi biri söz konusuysa, kullanıcılar cihazını ücret ödeyerek tamir ettireceklerdir.

MSI olarak, kullanıcıların RAM / SSD / HDD terfilerini kendilerinin yapmasını önermemekteyiz. Fakat kullanıcılar yine de RAM / SSD / HDD terfilerini kendileri yapmak isterlerse, cihazın alt kapağının açılması cihazı garanti dışı bırakmayacaktır.
MSI garanti politikaları gereği aşağıdaki durumlarda MSI garanti içi onarım talebini red etme hakkını saklı tutar.
  1. MSI’a ait olmayan hiçbir parça MSI garantisi altında değildir.
  2. İşlem esnasında cihaza herhangi bir zarar verilmesi (Donanım ve/veya Yazılım olarak) durumunda ve/veya terfi yapılan parçanın oluşturabileceği sorun ve şikayetler kapsamında, MSI garantisi geçerli olmayacaktır.
  3. Yukarıdaki maddelerden herhangi biri söz konusuysa, kullanıcılar cihazını ücret ödeyerek tamir ettireceklerdir.
Bu bilgiyi nereden ulaştınız? Ben bulamadım da.

Msi GL63 9SC ürünü kullanmaktayım. JD 480 SSD upgrade yaptıktan 4 ay sonra mavi ekran hataları ile karşılaşmaya başladım. Yazılım hata olduğundan garanti dışı olduğunu belirtiler.
Msi markasına upgrage yapmanı tavsiye etmiyorum. Başın ağrımasın sonra benim gibi..

Msi GL63 9SC ürünü kullanmaktayım. JD 480 SSD upgrade yaptıktan 4 ay sonra mavi ekran hataları ile karşılaşmaya başladım. Yazılım hata olduğundan garanti dışı olduğunu belirtiler.
Msi markasına upgrage yapmanı tavsiye etmiyorum. Başın ağrımasın sonra benim gibi..
Öncelikle geçmiş olsun. Benim aldığım cihazda 256 GB SSD olduğundan biraz sıkıntı yaşayacağım. Bu durumda sonradan alacağım SSD yi harici olarak kullanmak daha mantıklı duruyor.

Taktığınız James Eşek SSD'yi çıkartıp çöpe attıktan sonra yeni bir Corsair, Samsung takmanız halinde sorunsuz çalışıyor olacağından eminim.

Geri
Yukarı