MSI M471A1K43BB1-CRC Laptop RAM Uyumu

Makaleler
6
Yer
İstanbul
Elimde bu RAM mevcut, 1839 tarihli hali. Cihazımın bilgileri aşağıdaki görsellerde. Bu RAM cihazıma uygun mudur? Cihazda 2 slot var. Dual Channel şeklinde çalışır mı uygunsa? MSI Laptop olması, garantiyle daha önce uğraştığım için eğer uygunsa kendim takmamaya, onlara taktırmaya karar verdim. Uygunsa servisi arayıp durumu bildireceğim. Muhtemelen SSD'de olduğu gibi bana sen tak diyecekler. Ardından başka zaman garantiye işim düştüğünde sen bunun etiketini sökmüşsün diyecekler.

Ekran Görüntüsü (1049).jpg

Ekran Görüntüsü (1050).jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
PC deki Ram 2400 mhz Cl17 lik senin elindeki Ram 2666 mhz lik. Uyum için aynı tip aynı MHZ ve CL değerlerinde ramler önerilir. Farklı MHZ ve CL değerindeki ramler illa çalışmayacak anlamında gelmez bunu denemeden bilemessin.Ram tipi ve voltaj değerleri uyuyor çalışadabilir hata da verebilir.

Arkadaşlar tabikide çalışır isterse 1.5v 2133 mhz ram olsa bile çalışır fakat aynı tipini bulursan daha güzel verim alıcağını düşünüyorum şuan lapobumda iki farklı ram kullanıyorum
1.png
2.png

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı