MSI MAG 100R kasaya sıvı soğutma montajı

Bozor

Picopat
Merhabalar. Kasam MAG 100R. Gruptaki arkadaşlardan ön panele 360mm sıvı soğutma bilgisini almıştım. Düşündüğüm model SilverStone pf360.

Şimdi radyotörü nereye takmak gerekiyor? Kasaya içten mi monte edilmeli, dıştan mı? Bu tip şeyler kulanım kılavuzunda yazar mı? Ekran kartımı daha almadım. İçten monte edilirse ekran kartına yer bırakmama olasılığı olur mu?

O bilgiyi kimden aldın bilmiyorum ama kasanın resmi desteği 240mm sıvı soğutma maksimum. Özel modifiye vs. yapmışlardır orasını bilemem.

1625216715862.png

O bilgiyi kimden aldın bilmiyorum ama kasanın resmi desteği 240mm sıvı soğutma maksimum. Özel modifiye vs. yapmışlardır orasını bilemem.

Eki Görüntüle 1093307
240 yazıyor ön panalde yeteri kadar boşluk var. Grupta takan var pc hocasının kanalında da var.
360mm sıvı soğutma takabilmek için HDD yuvalarını sökmeniz gerek, öne taktığınız için kasanın hava akışı da olumsuz etkilenir. Almadıysanız 240mm tercih edip üste monte edin, kullanım kılavuzunda yazar.
Daha almadım. HDD yuvaları soktum zaten. Hava akışı için grupta sordum öne egzoz tak ne olacak üstten soğuk hava alır dediler.

Dosya Ekleri

• IMG_20210404_153928.jpg
    IMG_20210404_153928.jpg
    66,4 KB · Görüntüleme: 142
240 yazıyor ön panalde yeteri kadar boşluk var. Grupta takan var PC hocasının kanalında da var.

Daha almadım. HDD yuvaları soktum zaten. Hava akışı için grupta sordum öne egzoz tak ne olacak üstten soğuk hava alır dediler.

Almadıysanız 240mm tercih edin, üst ve arka kısım sıcak havayı tahliye etmek için, önden soğuk hava girmesi gerek. İşlemciniz nedir ve OC mi düşünüyorsunuz?

Almadıysanız 240mm tercih edin, üst ve arka kısım sıcak havayı tahliye etmek için, önden soğuk hava girmesi gerek. İşlemciniz nedir ve OC mi düşünüyorsunuz?
Hocam coğu kasada ön panele 360mm montaj yapılıyor onlarda ön panelden soğuk hava gelmiyordur herhalde. İşlemcim 5600x ama almışken fiyat farkıda çok yok 360mm alıyım dedim.

Hocam coğu kasada ön panele 360mm montaj yapılıyor onlarda ön panelden soğuk hava gelmiyordur herhalde. İşlemcim 5600X ama almışken fiyat farkıda çok yok 360mm alayım dedim.

5600X için 360mm cidden gerekli değil, 240mm güzel bir soğutucu fazlasıyla işinizi görür. Genelde üst düzey kasalarda öne 360mm oluyor, parçalar genel anlamda ısınmıyor çünkü.

Geri
Yukarı