Çözüldü MSI MAG 100R ön paneldeki mikrofon ve kulaklık girişi çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cmanager

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar,
Yeni topladığım bilgisayarımda kasanın arkasındaki çıkıştan ses alıyorum fakat ön üstteki Mic'in ve Audio out çalışmıyor. HD Audio kablosu harici bu 2 çıkış için ayrı bir kablo mu var acaba kasada dün bakamadım? Driver olarak ne kurmam gerekiyor? Anakartım B560 Torpedo. Anakart sürücülerini de kurdum. Kurmam gereken I/O sürücüleri midir yoksa? Realtek HD Audio Console açıp ayarlar yapabiliyorum ama dün sonuç alamadım. Bugün sakin kafayla BIOS'ta AC97 seçilmesi gerektiğini okudum, doğru mudur? Ayrıca kasadan gelen kablolara tek tek bakacağım sanmıyorum ama eğer ki varsa onu takınca düzelmesi gerek yoksa da bu kez sorun yazılımsal olmalı. Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Kulaklık ayırıcıyı takıp birkaç deneme yaptım ve sorunsuz çalıştığını deneyimledim. Sorun da çözülmüş oldu. Yardımlarınız için teşekkürler.
Size yazdığımda çözülmemişti, biz daha sonra anakarta giren soketi söktük tekrar taktık ve düzeldi. Zannedersem tam oturtamamışız. Şu anda bizdeki çalışıyor.
Ben de söküp taktım soketi ama mikrofon tarafındaki sorun devam ediyor. Şöyle garip bir olay var. Mikrofonu test ettiğimde ses kulaklığın kulağa takılan yerine konuşunca geliyor yani mikrofona değil. Bunu da kulaklık ucuna çoklayıcı takıp çözebilir miyiz deneyeceğim ilk fırsatta. Driver ile alakalı da olabilir. Çözünce paylaşırım.

Ben de söküp taktım soketi ama mikrofon tarafındaki sorun devam ediyor. Şöyle garip bir olay var. Mikrofonu test ettiğimde ses kulaklığın kulağa takılan yerine konuşunca geliyor yani mikrofona değil. Bunu da kulaklık ucuna çoklayıcı takıp çözebilir miyiz deneyeceğim ilk fırsatta. Driver ile alakalı da olabilir. Çözünce paylaşırım.
Denetim masası, Ses ayarları, Kayıttan yürüt üzerinden mikrofon ayarlarına girip "Bu cihazı dinle" kısmını kontrol edin isterseniz. Orası açık olduğunda mikrofondan konuşulan sesler kulaklıktan geri gelir.

Kulaklık ayırıcıyı takıp birkaç deneme yaptım ve sorunsuz çalıştığını deneyimledim. Sorun da çözülmüş oldu. Yardımlarınız için teşekkürler.

Çözüm

Geri
Yukarı