MSI MAG 600DN 600W PSU alınır mı?

Şunu alın.
Hocam markayı ilk defa duyduğumdan MSI'ya daha sıcak bakıyorum açıkçası ve PSU tier List'de ikisi de C tier olarak gözüküyor, overclockla filan uğraşmadığımdan da yeterli olur diye düşünüyorum.

@sabahmektebegelme Tier C olan A-BN, A-DN güncel tier listte de mevcut değil. Tahminimce A-BN'den düşük kaliteli ki eğer öyle ise Tier C olması pek mümkün değil. Neticede A-BN modeli de giriş seviyesi bir ünite.

A650BN'nin aksine 12V kanalında 24W civarında bir kayıp var. Group regulated bile olabilir A600DN.

1:
@Andar Han 2.5 saatlik kazı çalışmasının ardından tam umudumu kesip bırakacakken bir anda buldum. Tahmin ettiğimiz gibi group regulated... Ripple değerlerini kendin gör spoiler'ı ben vermeyeyim... Buyrunuz:

1:20:00 sonrasında, 780W üzerine çıkıp; 11,2V ve yaklaşık 100mV ripple ile çalışmaya devam mı ediyor? Ben mi yanlış anlıyorum? Ve giriş akım koruması sigorta ile yapılmış, varistör yok sanırim. Kapasitörlerde; Cheng X bulk (kapasitesini de görebilseydik keşke), ikinci tarafta da Cheng X ve SamXon sanirım.

Son düzenleme:
1:

1:20:00 sonrasında, 780W üzerine çıkıp; 11,2V ve yaklaşık 100mV ripple ile çalışmaya devam mı ediyor? Ben mi yanlış anlıyorum? Ve giriş akım koruması sigorta ile yapılmış, varistör yok sanırim. Kapasitörlerde; Cheng X bulk (kapasitesini de görebilseydik keşke), ikinci tarafta da Cheng X ve SamXon sanirım.

SM8800'ün datasheet içeriğine bakmak lazım verilerin tam nasıl okunduğuna dair. Ripple konusu doğru ama. Bir ara 120mV'ı aşıyor bile. Grafikteki dalgalanmalar ekrana sığmayınca, grafiği zoom out yaptı ona sırıttım.

ChengX zaten A-BN modeli için de vardı. 85C rated, bu da öyledir. Varistör ben de göremedim. Sec. side evet, ChengX ağırlıklı. SamXon kısmına dikkat etmedim.

Neyse önerilmemesi gereken bir model olduğunu öğrendiğimize göre, artık gam yemeden ölebilirim. İyi geceler...

Yeni konular

Geri
Yukarı