MSI MAG A550bn vs DeepCool PK550D

A550bn. Hemen hemen aynı ürünler ve A550bn daha ucuz. İkisi de secondary tarafta group regulated değil, bağımsız düzenleme. DC-DC kartı mevcut.

Hocam çok ilginçtir PSU'yu değiştirdikten sonra sistemde coil whine başladı oyunlarda FPS'yi düşürdükçe cw azalıyor. Sizce PSU'dan mı kaynaklıdır yoksa önceki PSU ekran kartını tam beslemediği için Cw'sini azaltmış olabilir mi?

Ses nereden geliyor?

GPU'ya kafamı dayadığım zaman ses geliyor fakat FurMark testinde hem göz açıkken hem de gözü kapatıp FPS'yi tavan yaptığım zaman coil whine gelmiyor. Ayrıca R6'da menülerde 144 FPS sabitken cw var fakat oyun içinde kesiliyor çok ilginç anlayabilmiş değilim.

GPU'ya kafamı dayadığım zaman ses geliyor fakat FurMark testinde hem göz açıkken hem de gözü kapatıp FPS'yi tavan yaptığım zaman coil whine gelmiyor. Ayrıca R6'da menülerde 144 FPS sabitken cw var fakat oyun içinde kesiliyor çok ilginç anlayabilmiş değilim.

Ek olarak PSU'ya yük bindiği zamanlarda mı cw geliyor diye denemek için OCCT'te stres testi yaptım yine ses yok.

Ek olarak PSU'ya yük bindiği zamanlarda mı cw geliyor diye denemek için OCCT'te stres testi yaptım yine ses yok.

Evet fazla FPS aldığınızda ekran kartından CW gelmesi normal bir şey. OCCT ile duymamanız da anormal değil. Bunun için bir uygulama vardı, açınca direkt 4000 FPS görüntü ve kartı ağlatıyordu CW'den. Zararı da yok.

Evet fazla FPS aldığınızda ekran kartından cw gelmesi normal bir şey. OCCT ile duymamanız da anormal değil. Bunun için bir uygulama vardı, açınca direkt 4000 FPS görüntü ve kartı ağlatıyordu Cw'den. Zararı da yok.

Sandra Lite programındaki video shader compute Benchmark'ı 2500 FPS'lere çıkartıyor ve inanılmaz bir ses geliyor gerçekten de. Önceki PSU'mu atmamıştım onu tekrar bağlayıp test ettim haala cw mevcut gerçekten de ekran kartında birdenbire cw çıktı. Ya da algıda seçicilik yapıyorum daha önce takmadığım sesi :D

Sandra Lite programındaki video shader compute Benchmark'ı 2500 FPS'lere çıkartıyor ve inanılmaz bir ses geliyor gerçekten de. Önceki PSU'mu atmamıştım onu tekrar bağlayıp test ettim haala cw mevcut gerçekten de ekran kartında birdenbire cw çıktı. Ya da algıda seçicilik yapıyorum daha önce takmadığım sesi :D

Grup mu bağımsız düzenleme mi diye konu açtık, geldiğimiz noktaya bak... 💁‍♀️

Yeni konular

Geri
Yukarı