MSI Mag B460 anakartta PSU çalışmıyor

Shivax

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba MSI Mag B460 Tomahawk anakart aldım yaklaşık 10 gün önce. Bugün güç kaynağıyla anakartı bağladım fakat hiçbir şekilde anakarta güç gelmiyor. İlk önce PSU problemli oldugunu düşündüm. Güç kaynağını diğer bilgisayarım üzerinde denediğimde sorunsuz çalıştı. Bu da benim anakartın bozuk oldugunu düşündürdü. Sizce nedeni nedir?
Bilgisayar toplama hakkınsa bilgim yok pek fazla. Bu yüzden arkadaşımdan yardım alarak yaptım. Şu da fotoğrafı:

IMG_20201121_113115.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba MSI Mag B460 Tomahawk anakart aldım yaklaşık 10 gün önce. Bugün güç kaynağıyla anakartı bağladım fakat hiçbir şekilde anakarta güç gelmiyor. İlk önce PSU problemli oldugunu düşündüm. Güç kaynağını diğer bilgisayarım üzerinde denediğimde sorunsuz çalıştı. Bu da benim anakartın bozuk oldugunu düşündürdü. Sizce nedeni nedir?
Bilgisayar toplama hakkınsa bilgim yok pek fazla. Bu yüzden arkadaşımdan yardım alarak yaptım. Şu da fotoğrafı:

Eki Görüntüle 745142

Yani diğer parçalar olmadan anakarttan nasıl bir tepki bekliyorsunuz? Üstündeki uyarı LED'leri yansın istiyorsanız F panel bağlantısını da yapın ondan sonra açmaya çalışın. Düğme falan olmadan sadece kablo takarak nasıl bir tepki bekliyorsunuz aklım almadı açıkçası.

Anakartın üzerinde işlemci, RAM, Ekran kartı, hiçbir şey yok. Ne bekliyorsunuz ki? Ayrıca işlemci yok iken çalıştırmaya çalışmak pek de sağlıklı bir işlem değil.
İşlemciniz ve diğer parçalar gelsin öyle deneyin.

Yani diğer parçalar olmadan anakarttan nasıl bir tepki bekliyorsunuz? Üstündeki uyarı LED'leri yansın istiyorsanız F panel bağlantısını da yapın ondan sonra açmaya çalışın. Düğme falan olmadan sadece kablo takarak nasıl bir tepki bekliyorsunuz aklım almadı açıkçası.
Kasa bağlantılarını yaptım psu bağlantısını yaptım hani en azından çalışıyorsa ışıklarının yanması lazım değil mi? Psu da çalışmıyor kasa da.
Anakartın üzerinde işlemci, RAM, Ekran kartı, hiçbir şey yok. Ne bekliyorsunuz ki? Ayrıca işlemci yok iken çalıştırmaya çalışmak pek de sağlıklı bir işlem değil.
İşlemciniz ve diğer parçalar gelsin öyle deneyin.
Anladım birde öyle denerim teşekkürler benim anlamadığım nokta bağlantıları yapmama rağmen hiçbir parçanın çalışmaması umarım diğer parçalar gelince çalışır.
Eski sistemimde anakarta bu şekilde psu bağlayıp kasaya bağladığımda çalışıyordu psu olsun anakart ışıkları kasa ışıkları vs. Fakat bunda hiçbir tepki yok bozuk olduğunu düşündüğüm için konu açtım

Son düzenleme:
Kasa bağlantılarını yaptım PSU bağlantısını yaptım hani en azından çalışıyorsa ışıklarının yanması lazım değil mi? PSU'da çalışmıyor kasa da.

Anladım bir de öyle denerim teşekkürler benim anlamadığım nokta bağlantıları yapmama rağmen hiçbir parçanın çalışmaması umarım diğer parçalar gelince çalışır.

Ya bağlantıları yapmama rağmen hiçbir parça çalışmadı diyorsunuz da zaten anakartın üstünde hiçbir şey yok ne amaçlıyorsunuz, görüntü mü bekliyorsunuz? Diğer parçaları bekleyin. Ayrıca bence diğer parçalar gelince iyi bir bilgisayarcıya veya anlayan birine götürün o toplasın. Aksi takdirde anakarta hiçbir şey takmadan sistemden tepki bekleyen siz sistemi üzebilirsiniz. Olmadı buraya konu açın hep beraber yardımcı olalım size.

Ya bağlantıları yapmama rağmen hiçbir parça çalışmadı diyorsunuz da zaten anakartın üstünde hiçbir şey yok ne amaçlıyorsunuz, görüntü mü bekliyorsunuz? Diğer parçaları bekleyin. Ayrıca bence diğer parçalar gelince iyi bir bilgisayarcıya veya anlayan birine götürün o toplasın. Aksi takdirde anakarta hiçbir şey takmadan sistemden tepki bekleyen siz sistemi üzebilirsiniz. Olmadı buraya konu açın hep beraber yardımcı olalım size.
Ondan bahsetmiyorum sanırım ben anlatamadım. Kasanın bağlantısını ve güç kaynağının bağlantısını anakarta yaptım güç tuşuna bastığımda çalışması lazım fakat çalışmıyor diğer bilgisayarın aynı bu şekilde bağlantılarını yaptığımda psu ve kasa çalışıyordu fakat bunda çalışmıyor bilgim olmadığı için sordum eski sistemde de sadece anakart psu ve kasa vardı başka herhangi birşey yoktı ve çalışıyordu
Uyarı ledleri dahil hiçbirşey çalışmıyor hepsini yaptım tabiki fotoğraftaki gibi bırakıp çalıştırmayı düşünmedim.

Ondan bahsetmiyorum sanırım ben anlatamadım. Kasanın bağlantısını ve güç kaynağının bağlantısını anakarta yaptım güç tuşuna bastığımda çalışması lazım fakat çalışmıyor diğer bilgisayarın aynı bu şekilde bağlantılarını yaptığımda PSU ve kasa çalışıyordu fakat bunda çalışmıyor bilgim olmadığı için sordum eski sistemde de sadece anakart PSU ve kasa vardı başka herhangi bir şey yoktı ve çalışıyordu.
Uyarı LED'leri dahil hiçbir şey çalışmıyor hepsini yaptım tabii ki fotoğraftaki gibi bırakıp çalıştırmayı düşünmedim.

🤣Anladım, bence daha fazla kurcalamayın yoksa bozuk değilse bile bozulabilir. Bekleyin parçalar gelsin. Benim de eski sistemim öyle idi çok eski bir anakart vardı bilgisayar kapalı olsa bile mavi LED yanıyordu anakartta fişten çekmediğim sürece.

🤣Anladım, bence daha fazla kurcalamayın yoksa bozuk değilse bile bozulabilir. Bekleyin parçalar gelsin. Benim de eski sistemim öyle idi çok eski bir anakart vardı bilgisayar kapalı olsa bile mavi LED yanıyordu anakartta fişten çekmediğim sürece.
İnşallah bozuk değildir teşekkürler zaman ayırdığın için :)

Yeni konular

Geri
Yukarı