MSI MAG B550 Tomahawk AMD AM4 DDR4 ATX anakart nasıldır?

Bütçe
1750 ile 2000 TL arası.
Teşekkür ederim Kasaya baktırdım Anakartı destekliyormuş sığma noktasında sadece anakart kaldı şimdi bu anakartı kesinlikle almalı mıyım? :)
B550 Tomahawk ile B550-A Pro arasındaki seçim tamamen size kalıyor. A-Pro'nun da üst seviye işlemciler için yeterliliği bulunuyor. Aradaki fark sorun değilse Tomahawk alın. Başka yere aktaracağım derseniz önceki yorumumda da belirttiğim üzere A-Pro alarak daha iyi bir kasa edinebilirsiniz.

Bir de anakart değiştirdiğim zaman şu anki işletim sistemi M.2 kurulu tekrardan yeni anakarta M.2 SSD'i taktığım zaman format atmak gerekir mi yoksa mevcut sürümle kullanabilir miyim?

Bir de anakart değiştirdiğim zaman şu anki işletim sistemi M.2 kurulu tekrardan yeni anakarta M.2 SSD'i taktığım zaman format atmak gerekir mi yoksa mevcut sürümle kullanabilir miyim?
Sistem çalışabilir fakat temiz kurulum yapmak daha iyi olur. Bazen sıkıntı da olabilir.

Sistem çalışabilir fakat temiz kurulum yapmak daha iyi olur. Bazen sıkıntı da olabilir.

Reklam hesaplarım mevcut 190 adet bu hesapların kapanmaması gerekiyor X sosyal paylaşım sitesinde anakart farklı seri numaralar olduğu için sorun çıkarır diye düşünüyorum o biraz düşündürüyor yoksa hemen önerdiğiniz anakartı alacağım da nasıl olacak bilmiyorum.

Reklam hesaplarım mevcut 190 adet bu hesapların kapanmaması gerekiyor X sosyal paylaşım sitesinde anakart farklı seri numaralar olduğu için sorun çıkarır diye düşünüyorum o biraz düşündürüyor yoksa hemen önerdiğiniz anakartı alacağım da nasıl olacak bilmiyorum.
Anladım hocam. O zaman deneyin. Sonuçta zarar gelmez. Fakat mutlaka Chipset sürücüsünü kurun derim.

Anladım hocam. O zaman deneyin. Sonuçta zarar gelmez. Fakat mutlaka Chipset sürücüsünü kurun derim.

Peki performans artışı sağlar mı anakarta göre? ASRock da şu anda ara sıra böyle tam verim alamadığım gibi bir hava seziyorum ama kendime kuruntu da yapıyor olabilir. Anakart performansı etkiler mi?

3600 işlemci için OC yapabilirsiniz. Daha kararlı olarak çalışır.
Dark nasıl bir marka? Hiç duymamıştım.
Fiyatına göre iyi. Çeşitli ürünleri var. PSU olarak tavsiye etmiyorum fakat diğer ürünleri bütçeye göre alınabilir.

Geri
Yukarı