MSI MAG B550 Tomahawk ile hangi ekran kartı alınmalı?

exburn35

Hectopat
Yer
İstanbul / İzmir
Daha fazla  
Meslek
Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı
Arkadaşlar selam,

Dün Gaming gecesinden MSI MAG B550 Tomahawk anakart aldım. Elimde şu anda INNO3D RTX 3060 ichill X3 model ekran kartı var. Ben bunu RTX 3070 Ti ile değiştirmek istiyorum ama hangi markayı tercih etmem gerektiği konusunda pek emin değilim. Önerebileceğiniz bir model var mıdır?

Arkadaşlar selam,

Dün Gaming gecesinden MSI MAG B550 Tomahawk anakart aldım. Elimde şu anda INNO3D RTX 3060 ichill X3 model ekran kartı var. Ben bunu RTX 3070 Ti ile değiştirmek istiyorum ama hangi markayı tercih etmem gerektiği konusunda pek emin değilim. Önerebileceğiniz bir model var mıdır?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kimse bundan daha iyi tavsiye veremez sana. Detaylıca izleyip seçebilirsin.

İşlemciniz ve bütçeniz nedir ? Belki 3070 Ti yerine, aynı bütçede başka bir kart önerilebilir.
İşlemci 5600X hocam. Siz önerin ben bütçeyi ayarlarım muhtemelen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kimse bundan daha iyi tavsiye veremez sana. Detaylıca izleyip seçebilirsin.
Teşekkür ederim bakıyorum şu an.

İşlemci 5600X hocam. Siz önerin ben bütçeyi ayarlarım muhtemelen.

Teşekkür ederim bakıyorum şu an.
O zaman ben bütçemi ayarlar, 4000 serisi bir kart bakardım. Hem daha güncel hem de daha serin çalışıyor. Bu bağlamda, 4070 mantıklı bir seçenek. Öte yandan VRAM olayı var. 8GB'ı geçtim, 4070'deki 12GB bile çok uzun ömürlü olmayacak. O noktada AMD kartları da düşünebilir, 6800XT gibi.

O zaman ben bütçemi ayarlar, 4000 serisi bir kart bakardım. Hem daha güncel hem de daha serin çalışıyor. Bu bağlamda, 4070 mantıklı bir seçenek. Öte yandan VRAM olayı var. 8GB'ı geçtim, 4070'deki 12GB bile çok uzun ömürlü olmayacak. O noktada AMD kartları da düşünebilir, 6800XT gibi.
AMD ekran kartından uzak duruyorum hocam 1 yıldır. Daha önce ikinci monitörümle ilgili bir sorun yaşadım çünkü, ikinci monitörü aktif edince ekranda dalgalanmalar yaşadım hatta bir süre ikinci monitörü kullanamadım falan tekrar aynı şey olsun istemiyorum.

4070 Ti nasıl olur sizce?

AMD ekran kartından uzak duruyorum hocam 1 yıldır. Daha önce ikinci monitörümle ilgili bir sorun yaşadım çünkü, ikinci monitörü aktif edince ekranda dalgalanmalar yaşadım hatta bir süre ikinci monitörü kullanamadım falan tekrar aynı şey olsun istemiyorum.

4070 Ti nasıl olur sizce?
4070 ile aynı miktar VRAM'e sahip. İmzamda gördüğünüz üzere ben de 4070 Ti kullanıyorum. Ama bu noktada monitörünüzün çözünürlüğü önemli. 1080p mi kullanıyorsunuz 1440p mi 4k mı ?

1080p'de devam edecekseniz 16GB 4060 Ti da iş görebilir, 4070 de mantıklı. 1080p için 4070 Ti gereksiz olur.
1080p için gereksiz olur dediğiniz 4070ti ile Starfield'ta 70fps alıyorum.

Geri
Yukarı