MSI MAG B550 Tomahawk ve R7 5700X uyumlu mu?

GrafikerBey

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Prime B550M-A | Ryzen 7 5700x | RX6700 | XLR8 Gaming 16gb ram | 1 TB M2 |
Corsair K95 Rgb Platinum |
Meslek
Grafiker | Desinatör |
MSI MAG B550 Tomahawk anakart aldım Ryzen 7 5700X işlemcim var ikisi uyumlu olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
5800X3D islemcim var. Şu an kullandığım anakartimin m2 slotlarindan biri arızalandığı için bu anakartı aldım. Bios güncellemesi yapmam gerekir mi yoksa direkt işlemciyi taktığımda çalışır mı?

5800x3D islemcim var. Şu an kullandığım anakartimin M.2 slotlarindan biri arızalandığı için bu anakartı aldım. BIOS güncellemesi yapmam gerekir mi yoksa direkt işlemciyi taktığımda çalışır mı?

BIOS güncellemesini sadece işlemci uyumluluğu olarak düşünmeyin.
Varsa sitesinde yeni BIOS mutlaka geçiş yapın.
Anakartın desteklediği işlemci listesinden bir görüntü...

1692010521207.png

Tabi bios güncellemesi yapacağım ancak işlemciyi takip çalıştırmadan önce bazen 3000 serisi bir cpu takip biosu guncelledikten sonra yeni cpuyu takmak gerekiyor. Bu açıdan sormuştum. Tak çalıştır kısmında direkt destek varsa sorun yok benim açımdan.

Tabi bios güncellemesi yapacağım ancak işlemciyi takip çalıştırmadan önce bazen 3000 serisi bir cpu takip biosu guncelledikten sonra yeni cpuyu takmak gerekiyor. Bu açıdan sormuştum. Tak çalıştır kısmında direkt destek varsa sorun yok benim açımdan.
Ben sitesindeki kitapçıkda yazan desteklediği işlemci tipleri listesinin fotosunu kesip attım.

Geri
Yukarı