MSI MAG CH 120 vs 130X

Davut.pk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, kendi koltuğumu MSI MAG CH120 idi bunu 4700 TL'ye satmıştım. 1 sene kadar kullandım. Şansa MSI MAG ch 130X ince Hesap'ta 5000 TL'ye düştü. Sipariş verdim. Koltuğun inceleme videolarını izlememiştim. MAG ch 120 ise en ucuz 5800 TL idi. Ancak bugün Amazon'da ch 120 4800 TL'ye düştü. Bu iyice kafamı karıştırdı.

Sorun şu ki CH120 modelinde;
Kolçak özelliği 4D idi.
Tekerlekler kilit özelliğine sahipti.
Ürünün ağırlığı ise epey sitesinde 29 kg yazıyor. Ürünün genel fiyatı 5500-6500 TL arasında. Ürünün 2-3 senedir piyasada olduğunu biliyorum.
MSI MAG CH130 ise:
2D kolçak özelliğine sahip ve tekerliğinde kilit özelliği bulunmuyor. CH120'e göre iki eksi unsuru bu. Ancak ben araba oyunları hiç oynamıyorum yani gaz fren debriyaj vs hiç kullanmadım ve hiç de sevmiyorum. Diğer yandan kolçak özelliğini de sadece 2D olarak kullanıyordum. Çok fazla içe doğru çekmiyorum yani. İleri geri yukarı aşağı bana yetiyor ve zaten 130 modelinde de bu ikisi var.

Artıları ise 3-4 cm daha derin oturma yerine ve sırt tarafının daha geniş olması var. Bunun dışında 120 modeli epey terleme yapıyordu kış ayında bile. Ancak 130X modelinde derinin kenarları kadife kaplamalı yapılarak buradaki terleme en aza indirgenmiş. Böyle de bir güzel artısı var.

Kafamı en çok karıştıran iki kullanıcının Şikayetvar üzerinde bu koltukla ilgili kötü yorumları oldu. Kalite vb konularda. Ve MSI CH130 modelinin 5kg daha hafif olması kafamı kurcaladı. Neden üst model 5kg daha hafif olur ki? Özellikle çoğu özelliği aynı. Yani 5kg fark etmesi malzeme kalitesi yönünden beni kuşkuya düşürdü.

Ch 130 modeli ise son 1 senedir piyasada ve en ucuz 8300-7800 TL civarında seyrediyor. Aradaki fiyat farkının daha çok güncel bir model olmasında kaynaklandığını düşünüyorum. Birçok kullanıcının da 4-5 kişinin CH130'un gıcırdatma sesi çıkarıldığı söyledi. Bu da beni düşündürdü.

Sorum ise şu sizce gerçekten 130X daha mı iyi? Daha güncel olması daha iyi yapar mı bunu?

130X modelinin artıları mı dikkate alınmalı yoksa eksileri mi? 130xi iptal edip Amazon'dan 120 modelini alabilme şansım var. Fiyat olarak 120 modelini şu an 150 TL daha uyguna alabiliyorum ancak fiyat farkı o kadar az ki hiç önemli değil.

Sizin deneyim ve yorumlarınız nedir?

Geri
Yukarı