MSI MAG Codex 5 sisteme güç kaynağı önerisi

eralparik

Decapat
Daha fazla  
RAM
8x2 DDR 4
İşlemci
İNTEL 10700F
Merhaba, iyi forumlar arkadaşlar...

MSI MAG Codex 5 i7 10700K masaüstü bilgisayar kullanıyorum. Son dönemde yaptığım uprageler sebebiyle mi bilmiyorum ancak bazı anormallikler yaşıyorum. Cihaza 1 adet Arctic acfRE00075A Freezer 34 e-Sports Duo işlemci soğutu ve 4 adet 12 mm fan ve bunları çoklamak amaçlı çoklayıcı bağladım. Powersupply hazır sistem olduğu için 500W olduğu yazıyor ancak herhangi bir başka ibare yok. Bu upgrade sonrası cihazda GeForce NOW gibi uygulamalarla Update denetimi yaptığımda ya da yük bindiğinde hoparlörlerden anlık cızırtı, mouse da anlık kasma/takılma oluyor. Ayrıca PC çalışırken de sürekli tıslma şeklinde bir ses alıyorum Power içinden.

Sorun Power Supply olabilir mi, ne yapmak gerekir?
Ya da yeni Power da nelere dikkat etmek gerekir?
Hangi modelleri önerirsiniz?
Bir de MSI MAG A850GL PCIE5 850W 80+ GOLD POWER SUPPLY modeli nasıldır?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, iyi forumlar arkadaşlar...

MSI MAG Codex 5 i7 10700K masaüstü bilgisayar kullanıyorum. Son dönemde yaptığım uprageler sebebiyle mi bilmiyorum ancak bazı anormallikler yaşıyorum. Cihaza 1 adet Arctic acfRE00075A Freezer 34 e-Sports Duo işlemci soğutu ve 4 adet 12 mm fan ve bunları çoklamak amaçlı çoklayıcı bağladım. Powersupply hazır sistem olduğu için 500W olduğu yazıyor ancak herhangi bir başka ibare yok. Bu upgrade sonrası cihazda GeForce NOW gibi uygulamalarla Update denetimi yaptığımda ya da yük bindiğinde hoparlörlerden anlık cızırtı, mouse da anlık kasma/takılma oluyor. Ayrıca PC çalışırken de sürekli tıslma şeklinde bir ses alıyorum Power içinden.

Sorun Power Supply olabilir mi, ne yapmak gerekir?
Ya da yeni Power da nelere dikkat etmek gerekir?
Hangi modelleri önerirsiniz?
Bir de MSI MAG A850GL PCIE5 850W 80+ GOLD POWER SUPPLY modeli nasıldır?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...
Bu daha iyi bir model.

Burada da detaylı değerler var.

Eyvallah hocam yani bariz farklar var mıdır yoksa hemen hemen benzer mi? MSI malüm biraz daha gğven hissi veriyor uzun yıllar farklı sistemlerde de kullanmak istiyorum. İlerleyen süreçte PC toplarsam da kullanmak amacım.

Eyvallah hocam yani bariz farklar var mıdır yoksa hemen hemen benzer mi? MSI malüm biraz daha gğven hissi veriyor uzun yıllar farklı sistemlerde de kullanmak istiyorum. İlerleyen süreçte PC toplarsam da kullanmak amacım.
Attığım model bir tık daha iyi. Arada 50-100 tl varken attığımı almanız daha iyi olur. Ben 1000W lık olanını aldım ileride 6090 dahi taksam beslesin diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı