MSI MAG Core Liquid B240 sabit 1900 RPM sıkıntı olur mu?

Gordrhain

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Palyaço
RAM
32 GB DDR5 6000 MHz
Ekran kartı
ASUS TUF GAMING RTX 4070 TI
Anakart
B650M
İşlemci
Ryzen 5 7600
Armoury Crate'den sabit 1900 RPM yaptım. Ses rahatsız etmiyor. Sizce sisteme veya kendisine hasar verir mi uzun vadede?

Armoury Crate'den sabit 1900 RPM yaptım. Ses rahatsız etmiyor. Sizce sisteme veya kendisine hasar verir mi uzun vadede?

Fanların ömrünü kısaltır sadece başka bir şey olmaz.

Sisteme zarar vermez. Kendisine bilemem ama belki ömründen biraz gidiyordur ama zaten sürekli çalışması gereken bir şey fan.

Bence otomatik kalsın, kendisi ayarlar.

Hocam günlerdir bunun çözümünü arıyordum aynı sıvı soğutmayı kullanıyorum fanlar 4200 RPM de geziyor hep bir türlü ayarlayamadım şimdi programı indireceğim.

Hocam günlerdir bunun çözümünü arıyordum aynı sıvı soğutmayı kullanıyorum fanlar 4200 RPM de geziyor hep bir türlü ayarlayamadım şimdi programı indireceğim.
Hocam maksimum 2000 RPM'de çalışabiliyor. Belki farklı model muhabbeti vardır ama yazdığınızı anladım. Armoury Crate üzerinden her şeyi özelleştirebilirsiniz.

Ben uzun bir süre pompa fanını Max RPM de kullandım sonra gereksiz bir şey olduğunu otomatikte kalmasının daha uygun olduğuna karar verdim şu an pompada fanda otomatikte.

BIOS'tan ayarlanmıyor benimki neden SE birazdan deniyorum. Aynı model hocam sizinkiyle.

Hocam merhaba. Çözüm bulabildiniz mi? Bende aynı durum mevcut.

Hocam BIOS'tan ve Armoury Crate'den bir türlü RPM düşüremedim çözümünüz var mıdır?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı