MSI MAG CoreLiquid 240R LGA 1700 anakarta nasıl takılır?

Mudymug

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Nvidia GeForce RTX 3070 Ti Founders Edition, İntel Core İ5-13600K, 32 GB 4x8 3200 MHz DDR4 RAM, MSI PRO B660-A DDR4, 500 GB + 1 TB M.2 SSD
Merhabalar. Satın almış olduğum hazır sistemde ASUS Prime H610M-A D4 LGA 1700 soket bir anakart ve işlemci olarak i5 12400F var. Stok soğutucunun yetmeyeceğini düşünerek bir sıvı soğutma almaya karar verdim. İndirimde olduğu için MSI MAG CoreLiquid 240R modelini tercih ettim ama LGA1700 için desteği bulunmuyormuş. Bu modeli LGA1700 soketli bir anakarta takmak için ayrı bir aparat olduğunu öğrendim ama nereden bulabileceğim konusunda hiçbir fikrim yok. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
O soğutucu MSI tarafından geri toplanmaya çağırıldı, sorunlu yani.

Bence, MSI'a geri gönderip V2 modeli beklemektense iade edip yeni soğutucu alın.

Aldığınız sıvı soğutma berbat. Sorun çıkartmaya yatkın. Aldığınız yerden temin edebilirsiniz veya MSI'ya mail atabilirsiniz.

O soğutucu MSI tarafından geri toplanmaya çağırıldı, sorunlu yani.

Bence, MSI'a geri gönderip V2 modeli beklemektense iade edip yeni soğutucu alın.

Bilseydim yanaşmazdım bile. Bugün gittim değiştirmek için hafta içi gelmemi söylediler iade faturası falan kesilecekmiş. Getirin biz takarız dediler ama neredeyse herkes şikayetçi olduğu için iade etsem daha iyi olacak gibi. Ama 1500 TL'ye aldım, ama biraz bakındım da aynı fiyatta LGA1700 destekli bir soğutma bulamadım. Varsa bildikleriniz önerebilirseniz çok iyi olur.

@Mudymug 12400F'e kaliteli bir kule tipi soğutucu da yeter, sıvı soğutma için aranmaya gerek yok.

Şunu bırakayım, LGA1700 braketi yok ama Phanteks'e veya Türkiye distribütörüne falan mail atarak temin edebilirsiniz.

@Mudymug 12400F'e kaliteli bir kule tipi soğutucu da yeter, sıvı soğutma için aranmaya gerek yok.

Şunu bırakayım, LGA1700 braketi yok ama Phanteks'e veya Türkiye distribütörüne falan mail atarak temin edebilirsiniz.

Nasıldır?

Geri
Yukarı