MSI MAG Forge 100M ile B450 sistemin uyumu

• Konuyu başlatan ehbk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 762

ehbk

Hectopat
Yer
Türkiye
Arkadaşlar merhaba, artık hangi parçaları alacağımı kafamda az çok oturttum:
İşlemci-> AMD Ryzen 5 3600.
Anakart-> ASRock B450M PRO4.
RAM-> Apacer Panther 8x2GB 3200MHz RAM(alındı)
Ekran kartı-> NVIDIA GTX1660 Super veya RTX2060.
SSD-> Kingston A2000 250GB M.2(alındı)
Kasa-> MSI MAG Forge 100M(alındı, iptal edilebilir)
PSU-> XPG Pylon 650W.
Monitör-> AOC 24G2U veya ViewSonic XG2405, stok durumuna göre.
Bu parçalarda uyumsuzluk sorunu var mı? Montaj durumunda sıkıntı oluşur mu? Kronik sıkıntısı olanı var mı? Ayrıca kasa aldığım fiyata değer mi? Sipariş iptal edilecek kadar kötü mü?

1617393829456.png

Ve son olarak Pro4 anakart bana fan çoklayıcı aldıracak mı? Eğer gerekiyorsa ona göre başka bir anakart önerebilirseniz süper olur. Teşekkürler.

Hocam kasadan kullanıyorum hava akışı mükemmel değil ama kötü de değil. En azından benim i3-10100F işlemcim oyunlarda 60 ila 65 derece arasında stok fan ile kullanıyorum. Parçalarda bir uyumsuzluk olacağını düşünmüyorum en son söylediğiniz hakkında bir bilgim yok.

Hocam, anakart güzel. Hem ARGB, hem RGB desteği var. Gördüğüm kadarıyla 3 adet fan girişi ve bir adet sıvı soğutma fanları için giriş var. Genelde benim tavsiye ettiğim bir anakart. Nedense, bizim forum tarafından pek tutulmuyor. VRM olarak da taş gibi diyebilirim. Bu anakartı almıyorlar, sonra ARGB var mı diye konu açıyorlar. Sistem uyumlu hocam. Kronik sorunları olan parçalar yok.

Bu anakartı almıyorlar, sonra ARGB var mı diye konu açıyorlar.
Ayıp oluyor Yener abi. 🤣

Bu arada anakartın 3000 Ready olduğuna dair bir bilgi bulamadım. Sitesinde 5000 serisini de destekliyor diye yazılmış ama 3000 Ready güncellenmiş versiyonları piyasada var mı emin olamadım.

@BerkayZ87, çok eski olduğunu zannetmiyorum. Eski olsa ne olacak hocam? Servisi halleder. Bu anakart için değer.

Hocam, anakart güzel. Hem ARGB, hem RGB desteği var. Gördüğüm kadarıyla 3 adet fan girişi ve bir adet sıvı soğutma fanları için giriş var. Genelde benim tavsiye ettiğim bir anakart. Nedense, bizim forum tarafından pek tutulmuyor. VRM olarak da taş gibi diyebilirim. Bu anakartı almıyorlar, sonra ARGB var mı diye konu açıyorlar. Sistem uyumlu hocam. Kronik sorunları olan parçalar yok.
Sizce ek fan takmaya gerek var mı? Zaten tamamen topladıktan 4-5 ay sonra bir soğutucu da almayı planlıyorum.

Hocam, iki önde ve bir arkada olsa yeterli olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı