MSI Mag Forge 100M kasada B450M S2H montajı

mrcek98

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıktaki kasaya Gigabyte B450M S2H anakart montajı yaptım. Anakart yerine oturduğunda vida deliklerinden bazılarına çok ufak farklarla uzak kalıyordu. Birazcık iterek vida yuvalarına denk getirip vidalama yaptım bir sorun olur mu?

Kasa'da 2 ön 1 arka fan olmak üzere 3 fan bulunuyor. Anakartta ise yalnızca 1 fan soketi var. Fan çoklayıcı almam gerekiyormuş. Siparişini verdim fakat o gelene kadar ön veya arka fanlardan birisi çalışmadan kasayı kullanabilir miyim?

@EgeN7 hocam kasayı montajlıyorum.

Bir de HDD çalışmadığı vakitlerde uyku moduna girmesi ayarı açık kalmalı mı sizce?
Güç seçeneklerinde vardı böyle bir seçenek evet. Orijinal ayarı 20 dakika. Ben böyle bir şey olduğunu öğrendiğimde 0 yapmıştım, kapatmıştım yani. Kesin bir bilgim yok ama kapanmasını çok sevmediğim için 0 dakika yapmıştım. Aşağıdaki konuyu bırakayım, çok detaylı bilgi yok ama açıklanmış en azından.

Uyku modundan kastınız başka bir şeyse tabi onu bilmiyorum. HDD'nin yazılımında mı vardı acaba uyku modu ayarı? Veya başka bir yerde?

Güç seçeneklerinde vardı böyle bir seçenek evet. Orijinal ayarı 20 dakika. Ben böyle bir şey olduğunu öğrendiğimde 0 yapmıştım, kapatmıştım yani. Kesin bir bilgim yok ama kapanmasını çok sevmediğim için 0 dakika yapmıştım. Aşağıdaki konuyu bırakayım, çok detaylı bilgi yok ama açıklanmış en azından.

Uyku modundan kastınız başka bir şeyse tabi onu bilmiyorum. HDD'nin yazılımında mı vardı acaba uyku modu ayarı? Veya başka bir yerde?
Yok sizin kastettiğiniz güç ayarlarından yapılan kısmı söylüyorum. Acaba çalışmadığı zaman kapanması daha mı sağlıklı olur diye düşünüyorum.
Bana da öyle geldi merak etmeyin. Kutusu yok. Amazon'dan almıştım.

Bu arada pek indirimli değilmiş. 10 lira. :D
10TL 10TL'dir hocam ne yapalım. Bu ekonomide ona da şükür :)

Yok sizin kastettiğiniz güç ayarlarından yapılan kısmı söylüyorum. Acaba çalışmadığı zaman kapanması daha mı sağlıklı olur diye düşünüyorum.

10TL 10TL'dir hocam ne yapalım. Bu ekonomide ona da şükür :)

Hocam bende şu an montaj yapıyorum. Nasıl yaptınız en son. Bende bayağı yaptım ama daha güç kaynağım gelmedi yarın gelecek. Fanları bağlayamadım. Siz nasıl yaptınız. Hangi çoklayıcıyı aldınız ve bağladiniz. Benim öndeki fanların bir kablosu boşta biri kasadaki fan kontrolcüde arkadakinde ise zaten tek kablo var oda boşta duruyor. Anakart aynı.
Hocam aynı kasayı aynı anakartla kullanıyorum. :D

Önce arka plakayı takın. Sonra anakarttaki vida boşluklarının denk geldiği yerlere yükseltici sarı vidaları takın. Anakartı da arka plakaya yerleştirdikten sonra küçük olan vidaları sıkın.

Önerim Akasa p5'dir fan çoklayıcı olarak. Güç kaynağından da güç alması cabası.

Anakartta 1 tane sys fan portu var. Lütfen bilmeden yazmayın. 3 fanlı bir kasa için fan çoklayıcı lazım.

Aklınıza takılan bir şey olursa MAG 100M ve B450M-S2H uyumunda deneyimim olduğu için olabildiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Hocam bende şu an montaj yapıyorum nasıl yapabilirim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı