MSI MAG Forge 100R fan çoklayıcı önerisi

Berk A

Decapat
MSI MAG Force 100R kasa.
B450M S2H anakart.

Anakartımda bir tane SYS fan var ama kasa için daha fazla gerekli fan çoklayıcı önerir misiniz?

Fan çoklayıcının anakarta bir zararı olur mu?

Fanlar son devirde mi çalışır?

Merhaba. Aynı kasaya sahibim yakın zamanda şu çoklayıcıyı aldım, öneririm.

Ayrıca çoklayıcı anakarta zarar vermez, devir olması gerektiği gibi çalışır.

Merhaba. 3 port yeterli olur değil mi?
Kasanın fanları 4 pin bu çoklayıcı 3 pin uyumda sıkıntı var mıdır? Bu pin olaylarını pek anlayamadım.

Fanlarım 4 pinli yani PWM mi oluyor?
Evet.
@Berk A Hocam dediğiniz gibi kasanın fanları 4 pin bunda 3 pin var evet ama aynısını kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım.

@Artyom Alekseyevich Ayrıca hocam bir sıkıntı olmaz değil mi?
Bir sorun olacağını sanmıyorum. Ancak bu çoklayıcıların bir de molex eklentilisi olanları var. Gerekli gücü anakartın portundan değil de güç kaynağından alıyor. Fazla sayılı çoklayıcılarda bunun tercih edilmesi daha sağlıklı gözüküyor. Arkadaşın sıfırdan alacaksa böyle bir kablo tercih etmesi daha iyi olabilir aslında.

Bahsettiğim çoklayıcıya bir örnek; Alfais 4354 Flexa P5 5 Port Çıkışlı PWM Fan Çoklayıcı Çoğaltıcı 4 2 Pin Splitter Kablosu : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Bunu ben 3 pinli fanlarımla denedim son devirde çalıştılar maalesef. 4 pinli fan ile deneyemediğim için pratikteki gerçek sonucu bilmiyorum. Ama ana fanın devir hızına göre çalışması gerekiyor teoride.

Son düzenleme:
@Artyom Alekseyevich Hocam benim kasa fanları son devirde çalışmıyor mesela gayet normal devirde çalışıyor.

@Berk A Ayrı olarak ben konu açtım bakabilirsiniz, yani önerdiğim çoklayıcıyı alabilirsiniz sorun olmaz.

MSI MAG Force 100R kasa.
B450M S2H anakart.

Anakartımda bir tane SYS fan var ama kasa için daha fazla gerekli fan çoklayıcı önerir misiniz?

Fan çoklayıcının anakarta bir zararı olur mu?

Fanlar son devirde mi çalışır?
Hocam aklınızda soru işareti var sanırım o zaman direkt bunu alın bende bunu alacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı