MSI MAG Forge M100R kasa fanı dönmüyor

şahin123456

Hectopat
Daha fazla  
Yeni PC aldım. Montaj yaptım ama 3 fan dönmüyor. Kasada toplamda 4 tane fan var ve 1 tanesi çalışıyor sadece. Çünkü diğer 3 fanın kablosunu takacak yer yok anakartta. Çoğaltıcı var arkada orada da takacak yer yok veya ben bulamadım yardımcı olur musunuz?

IMG_20221105_204314.jpg

IMG_20221105_204231.jpg

IMG_20221105_204111.jpg

IMG_20221105_173036.jpg

O kontrolcü sadece ARGB bağlantılar için. Eğer kasadan fan çoklayıcı çıkmıyorsa ve anakartında da yeterli sayıda SYS_FAN (veya diğer ismiyle CHA_FAN) portu yoksa, fan çoklayıcı alman gerekir.
Arkada çoklayıcı gibi bir şey ama nereye neyi takmam gerektiğini bilmiyorum. Fanların ışığı hepsinde yanıyor sorun yok sadece öndeki 3 fan dönmüyor. Çünkü kabloyu takacak yer yok. Görselde kasanın arkasındaki şey gözüküyor. O çoklayıcı değil mi? Eğer çoklayıcı ise nereye takmam gerekiyor?

Arkada çoklayıcı gibi bir şey ama nereye neyi takmam gerektiğini bilmiyorum. Fanların ışığı hepsinde yanıyor sorun yok sadece öndeki 3 fan dönmüyor. Çünkü kabloyu takacak yer yok. Görselde kasanın arkasındaki şey gözüküyor. O çoklayıcı değil mi? Eğer çoklayıcı ise nereye takmam gerekiyor?
Dostum alıntıladığın mesajı okusan cevabını alacaksın zaten. O fotoğrafını çektiğin şey sadece ARGB yani fanın aydınlatmasını sağladığın bağlantıya ait bir kontrolcü. Fana güç veren bir kontrolcü değil.

Dostum alıntıladığın mesajı okusan cevabını alacaksın zaten. O fotoğrafını çektiğin şey sadece ARGB yani fanın aydınlatmasını sağladığın bağlantıya ait bir kontrolcü. Fana güç veren bir kontrolcü değil.
Sistemi hazır aldım. Böyle bir sistem toplanmazlar diye düşünüyorum. Çoklayıcı almam gerekmeden bu sorunu nasıl düzeltirim? Sistem pc hocasının en son paylaştığı sistem. Oradan bakabilirsin yardımcı olmak istersen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemi hazır aldım. Böyle bir sistem toplanmazlar diye düşünüyorum. Çoklayıcı almam gerekmeden bu sorunu nasıl düzeltirim? Sistem pc hocasının en son paylaştığı sistem. Oradan bakabilirsin yardımcı olmak istersen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynı sıstemı bugun kurdum. Fanların kablolarını bende takamamıstım. Sabah Vatan bılgısayarın bana yakın mağazasını aradım. Durumu anlattım sağolsun çok iyi bir insana geldim. Abi gel yardımcı olayım kalabalık olmadan mağaza dedi. Gittim hemen sorunumu çözdü . Üstüne birde benım topladıgım yerlerde sorun varmı bakarmısın demiştim. Onlarıda düzeltti. Gerçekten çok iyi oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı