MSI MAG241C: Ekran kartı takılı olmasa dahi beyaz ışık yanıyor

Fatalis

Megapat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarımcısı
Dün işlemci ile bir sıkıntı yaşadım yeni işlemci almak zorunda kaldım. İlk defa DisplayPort ile çalışan monitör kullanıyorum dolayısıyla bu yaşadığım normal midir bir fikrim yok. Monitörüm MSI MAG241C modeli, monitör kapalıyken ışığı turuncu yanıyor, sistem açıkken ise beyaz.

Ancak şu an ekran kartı anakarta takılı olmasa bile beyaz ışık yanıyor. Ekran kartım sorunsuz çalışıyordu, PSU kablosunu çektiğimde de beyaz yanıyor tek şart DisplayPort kablosunun takılı olması. Sanki ekran kartının içerisinde hala güç varmış gibi. DisplayPort kablosunu çıkarınca bir süre sonra turuncuya dönüyor, ancak takılı olduğu zaman saatlerce beklesem de yine beyaz kalıyor sebebi nedir?

Şu an sistem çalışmıyor, yeni işlemci sipariş verdim gelmesini bekliyorum. Daha önce böyle bir sıkıntı yaşadığımı sanmıyorum ekran kartına güç bile gitmiyorken nasıl böyle bir şey olabiliyor? Bilmeniz gerekirse diye söyleyeyim ekran kartım MSI GeForce GTX1050 2G Gaming X modelidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı monitör bende de var eve gidince kontrol edicem ama monitör kasaya bağlı olduğu ve monitöre güç gittiği her durumda beyaz yanıyordu diye hatırlıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı