MSI MAG241C Işık Sızması

Daha fazla  
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Daha önce 2 kez ölü piksel yüzünden iade ettiğim monitörde bu sefer sanırım ışık sızma sorunu var. Sizce iade edeyim mi? Yoksa böyle olması normal midir?

B4782977-B9F5-485F-A6C1-0F87C9A82940.jpeg11C1F8D1-6F1A-4817-8458-67FEF26A9D8D.jpeg

Kavisli monitörlerde bir miktar olabilir. Bu fotoğrafta fazla görünür gözle daha az görünür. O yüzden buradan bir şey demek zor.
Çünkü önemli olan sizin monitörü kullanma senaryolarınızda IPS glow sizi rahatsız ediyor mu? Ediyor ise iade şansınız varsa edip düz panel bakın. Değişim isterseniz büyük ihtimal bundan dolayı değişim yapılmaz çünkü kavisli monitörlerde bu var yani hepsinde var.

Kavisli monitörlerde bir miktar olabilir. Bu fotoğrafta fazla görünür gözle daha az görünür. O yüzden buradan bir şey demek zor.
Çünkü önemli olan sizin monitörü kullanma senaryolarınızda IPS glow sizi rahatsız ediyor mu? Ediyor ise iade şansınız varsa edip düz panel bakın. Değişim isterseniz büyük ihtimal bundan dolayı değişim yapılmaz çünkü kavisli monitörlerde bu var yani hepsinde var.
IPS glow ne oluyor ghosting dedikleri şey mi?

Bende de aynı cihaz var, sadece yükleme olan siyah kısımlarda belli olan bir şey neden bu kadar sorun yapıyorsunuz anlamış değilim? Renkli görüntülerde hiçbir şekilde gözükmüyor bu ışıklar, sadece bu tarz tamamen siyah ekranlarda oluyor. Oyunlar açılırken 2-3 saniye gör bunları kardeşim ne olacak, ışık sızması bir çok monitörün sorunu, özellikle IPS monitörlerin vazgeçilmezi.

Sorun yapmadım, farkedince bir sorayım normal mi değil mi diye yazdım. Olağan bir durumsa problem yok zaten. Karanlıkta kullanırken farkettim zaten test falan yapmamıştım.

Sorun yapmadım, farkedince bir sorayım normal mi değil mi diye yazdım. Olağan bir durumsa problem yok zaten. Karanlıkta kullanırken farkettim zaten test falan yapmamıştım.

Bu fotoğrafta görünen şey IPS glow, neredeyse bütün IPS ekranların kronik sorunu. VA paneller de bundan payını alıyor maalesef.
Dediğim gibi herkesin kullanımı bir olmaz, sizi rahatsız ediyor ise kesin çözümü TN ya da Amoled monitör bakmak.
Yani servis bunu bir sorun olarak kabul etmiyor boşuna vakit kaybetmiş olursunuz servise vererek.

Bu fotoğrafta görünen şey IPS glow, neredeyse bütün IPS ekranların kronik sorunu. VA paneller de bundan payını alıyor maalesef.
Dediğim gibi herkesin kullanımı bir olmaz, sizi rahatsız ediyor ise kesin çözümü TN ya da Amoled monitör bakmak.
Yani servis bunu bir sorun olarak kabul etmiyor boşuna vakit kaybetmiş olursunuz servise vererek.
Amazon’dan aldım bir ay içinde koşulsuz olarak iade alıyorlar, o konuda sorun yok.

bugün benimde elime geçti ışık sızması değil o ips glow (recep baltaş ın videosunu izleyin
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
)benimkinde de var hepsinde vardır olmama şansı yok yani ama normal kullanımda farkına varılmıyor. kavisli ekran olduğundan kaynaklanıyor farklı açılardan bakınca kayboluyor parlamalar.. ve açıp düz siyah ekrana bakılmadığı zaman farkedilmiyor. telefondan fotoğraf çekip test yapmayın ağlarsınız :)
şansıma bana ölü piksel çıkmadı. ama ips glow var çok şükür :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı