MSI marka laptop için yedek parça nereden temin edilebilir?

TLPA

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
MSI GP76 Leopard laptopumuzun durduk yere sol menteşesi, daha doğrusu menteşenin arka kapağa montajlandığı yerdeki vidaların girdiği yer dışarı çıkmış, bunları güzelce yapıştırıp kapattık ama dikiş tutmadı. Buna müteakip soldaki fan arıza yapmış bütün yükü GPU fanı çekiyor. Fan sökülebilen modellerden değil ve muhakkak değişmesi gerekiyor, YouTube'ta baktım, adam delici bir aletle fanı arkadan deliyor falan ince işciliği var, biz yapamayız bunu.

Laptop muhtemelen bir yerde fark edilmeden ezilmiş, yoksa ikisinin aynı anda bozulması imkansız zaten. Hoparlörler de biraz bozulmuş, sesi kısık çıkıyor.

Bu parçaları uygun şekilde temin edebileceğim bir yer var mı? Ya da bu hizmeti alabileceğim kaliteli bir özel servis öneriniz var mı? AliExpress'te parçalar var ama Türkiye'ye gönderim yapmıyorar, alternatif olarak Amazon'da var ama çok pahalı.

Teknik servise vereceksin garanti kapsamında ise bir %15 %20 oranda indirim yapıyorlar aldığın parçaya görede değişir neyse teknik servisi olan İstanbul'a gönder tanılasınlar sorunları bulup karşılasınlar sende gereken ücreti ver Amazon'da falan parcaları bulup satın alman bıraz sakat ıs en ıyısı teknık servıs

Teknik servise vereceksin garanti kapsamında ise bir %15 %20 oranda indirim yapıyorlar aldığın parçaya görede değişir neyse teknik servisi olan İstanbul'a gönder tanılasınlar sorunları bulup karşılasınlar sende gereken ücreti ver Amazon'da falan parcaları bulup satın alman bıraz sakat ıs en ıyısı teknık servıs

ASUS marka bir laptopumda hatırladığım kadarıyla sadece fan değişimi yaptıracaktım, adamlar bilgisayarda olmayan kusurları da ekleyip neredeyse laptopun kendi fiyatı kadar fatura çıkardılar, garantisi yoktu ve internetten alıp kendim değişim yapmıştım, yıllarca o bilgisayarı kullanmaya devam etmiştim. Yetkili serviste böyle bir deneyimim oldu maalesef. Kim bilir ne kadar fiyat çıkartacaklar bilinmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı