MSI MB MAG B560M Bazooka vs MSI Z490-A Pro

CFK

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba mevcut sistemime ucuz yollu bir güncelleme yapmak istiyorum alacağım anakartı seçmem gerekiyor.
Şu anki sistemimde i5 3470 işlemci, H61H2-MV anakart, ASUS RX550 2 GB ekran kartı ve DDR3 8 GB RAM mevcut. Bunları satıp, i3 10100F, B560M ve DDR4 8 GB RAM alacağım. Ve ekran kartını bu söylediğim sisteme aktaracağım. İleride 11. nesile yükseltme ihtimalim olduğu için de B460M anakart yerine B560M tercih edeyim diye düşündüm. Fakat az önce gördüğüm bir indirim mevcut. MSI Z490-A Pro modeli indirimde. O yüzden B560M ve Z490 arasında kaldım. Güvenilir bir marka ve satıcıdan alınması önemli benim için bu yüzden de Teknobiyotiğin satıcı olduğu ASRock B560M Pro4'e birazcık uzağım. Z serisi anakartlara hakim değilim fakat fiyatlar aynı olduğu için arada kaldım, yoksa overclock vs. ile çok ilgili değilim. MSI herhangi bir garantilik durumda ve arıza durumunda daha hızlı dönüş ve çözüm üretebilecek bir firma gibi düşünüyorum. Fakat ASRock'un Türkiye'deki servis ağı ve müşteri memnuniyetini ne kadar düşündüğü hakkında pek bilgim yok. Yanlış da düşünüyor olabilirim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. İncelemeniz için ASRock B560M Pro4 modelini de aşağı linke ekledim.

MSI MB MAG B560M Bazooka
https://www.hepsiburada.com/msi-mb-...a-anakart-p-HBCV00000BECR4?magaza=Hepsiburada

MSI Z490-A Pro

ASRock B560M Pro4

Son düzenleyen: Moderatör:
Z490A-Pro tabii ki, ileride K ibareli işlemci takarsanız hem OC de yapabilirsiniz hem de RAM frekansından da ödün vermezsiniz.

Aynı anakarta sahibim ve gerçekten çok kaliteli, sorun olursa elimden geldiğince cevaplayabilirim.

Z490A-Pro tabii ki, ileride K ibareli işlemci takarsanız hem OC de yapabilirsiniz hem de RAM frekansından da ödün vermezsiniz.

Aynı anakarta sahibim ve gerçekten çok kaliteli, sorun olursa elimden geldiğince cevaplayabilirim.
Çok sevinirim. Şuan bir şeyi alma kararındayım fakat ASRock B560M Pro4 ve Msi Z490-A Pro arasında gidip geliyorum. Neyi alacağımı şaşırdım çok fazla OC falan bilmem ama gerekirse yaparım Z490-A Pronun fiyatı çok çok uygunmuş gibi geliyor gözüme. Fakat Asrock alırsam da param cebimde kalır diyorum. O yüzden ne yapacağımı şaşırdım. Acaba beklemeli miyim gaming gecesini veya bundan daha uygun fiyatlı bir şeyler gelir mi yoksa hiç kaçırmadan Z490ı almalı mıyım?

Gaming gecesini beklemenize gerek yok, bu dolar kurunda bu fiyat bile mucize. Z490A-Pro alıp geçin, hem MSI'nin ürünü olduğu için satacak olursanız da kafanız rahat eder. B560 fena olmasa da Z490'ı geçemez.

Z490-A Pro yapıştır gitsin. Fiyatı hoşmuş. Bu fiyatlarda kalmaya istikrarlı bir şekilde devam ederse yakında geçeceğim anakart olacak gibi. 😍

Geri
Yukarı