MSI MEG Ace Z390 sistem açılmıyor, anakart ışıkları yanıyor

YusufA

Hectopat
Bilgisayarım kapandı ve tekrar açılmadı. Anakart ışıkları yanıyor. Kasanın USB'lerine telefonumu taktığımda telefonum şarj oluyor.

Ama Power tuşuna bastığımda hiçbir tepki yok fanlar falan hiçbir şey çalışmıyor. Anakartım MSI MEG Ace Z390 chipsetli.

Arkadaki BIOS reset tuşlarına bastığımda LED'leri o tuşun yanıp sönüyor. BIOS pilini falan söküp taktım ama yok açılmıyor tepki yok PC'de hiç.

Debug LED'leri de yanmıyor anlamadım ne oldu bir anda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart üstünde bir donanım kısa devreye düşmüş olabilir, ekran kartı, görüntü kablosu, USB'ler ,RAM, SSD veya HDD bunları çıkar tekrar dene, eğer açılırsa teker teker deneye deneye geri tak.

Peki bunu anakartı yaklaşık 8 saat boyunca bios pili sökülmüş halde ve enerjisiz bırakmam çözer mi.Herşeyi sökmem mi lazım illaki.Biraz sökmesi sıkıntılı sökersem servise yollamayı düşünüyodum zaten.

Her şeyi söktüm.Anakartın güç kablosunu tekrar taktım ama tık yok.Işıkları yanıyor ama anakart çalışmıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı