MSI MEG X570 Ace çalışıyor ancak hata kodu veriyor

TeknoMtn

Decapat
Bugün sistem topladım. Tüm güncellemeler tamam (BIOS, Windows, yüklü uygulamalar v. S) sistem çalışıyor ancak açıldıktan sonra sıcaklık değeri göstermesi gerekekirken D9 hata kodu yazıyor (CMOS resetledim D9 yerine bu seferde 40 hata kodu yazdı. Tekrar format attım CMOS sıfırladım bu sefer yine D9 hata kodu yazıyor ve değişmiyor ) yardım edebilecek birisi var mı?

• MSI MEG X570 Ace.
  • AMD Ryzen 2300X.
  • MSI RX 570 8 GB O.C (PCI Express 1. slotta takılı)
  • G.Skill Trident Z RGB LED 16 GB (2x8 GB) 3200MHz CL16 DDR4 Dual kit RAM (a2 ve B2 slotta takılı)
  • Corsair RM750X(2018) 750W 80+ Gold tam modüler güç kaynağı
  • Corsair H115I RGB Platinum 280MM (anakart üzerinde pump fanda takılı)
  • Samsung 970 Evo Plus M.2 SSD (2 adet) M1 ve M.2 slotta takılı

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı board ve ssdleri kullanıyorum bende derece yazıyor. Arkadaşın dediği gibi windows fastboot yüzünden bu kodu alanlar oluyor, kapatıp deneyebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    12,4 KB · Görüntüleme: 83
Biraz bakındım D9 Load image Boot option yani Windows depolaması olan diskin Boot opsiyonlarında ilk sırada olduğundan emin ol.

Bir de NVMe yani M.2 kullanan kişilerin bazıları Windows üzerinden Fast Boot kapatarak çözmüş.
İlk Sırada 970 Evo Uefi Seçili. Windows üzerinden Hızlı başlatmayı aç (önerilen) seçili değildi, Seçili yaptım sistemi tekrar başlattım D9 silindi, 40 hata kodu geldi ?
Aynı board ve ssdleri kullanıyorum bende derece yazıyor. Arkadaşın dediği gibi windows fastboot yüzünden bu kodu alanlar oluyor, kapatıp deneyebilir misiniz?
Kapalıydı D9 hatası veriyordu. Seçili duruma geitrdim bahsettiğiniz ayarı 40 Hata kodu yazmaya başladı ?

Montajını kim yaptı sistemin?

Kullanma kılavuzuna baktınız mı? 40 numaralı kod "System is waking up from the S4 sleep state" diye geçiyor. Yani uykudan uyanırken gelen kod. Sorunla ilgisi olduğunu düşünmüyorum pek.

Neden 1200W High Power PSU aldınız sisteme?
Sistem uykudan sonra açılınca o kod gelmesi lazım.

Windows'un hibrit açılışı ile diyorlar ama bilemiyorum.

EVGA kendi anakartları için detaylı açıklamış kod aynı hatayı gösteriyor orada.

İlk Sırada 970 Evo Uefi Seçili. Windows üzerinden Hızlı başlatmayı aç (önerilen) seçili değildi, Seçili yaptım sistemi tekrar başlattım D9 silindi, 40 hata kodu geldi ?

Kapalıydı D9 hatası veriyordu. Seçili duruma geitrdim bahsettiğiniz ayarı 40 Hata kodu yazmaya başladı ?

D9 verdiği zaman windowsun kurulu olmadığı diski çıkartıp deneyebilir misiniz?

Biraz bakındım D9 Load image Boot option yani Windows depolaması olan diskin Boot opsiyonlarında ilk sırada olduğundan emin ol.

Bir de NVMe yani M.2 kullanan kişilerin bazıları Windows üzerinden Fast Boot kapatarak çözmüş.
D9 verdiği zaman windowsun kurulu olmadığı diski çıkartıp deneyebilir misiniz?
Windowsun kurulu olmadığı M2 diski çıkartıp açtım yine D9 hatası verdi. Bu şekilde CMOS sıfırlayıp tekrar BİOS ayarlarını yapıp açtım yine D9. Tahminimce yazılımsal bir hata güncellemeler geldikçe düzelecektir diye tahmin ediyorum. Bu şekilde kullanmaya devam edeceğim.

Windowsun kurulu olmadığı M2 diski çıkartıp açtım yine D9 hatası verdi. Bu şekilde CMOS sıfırlayıp tekrar BİOS ayarlarını yapıp açtım yine D9. Tahminimce yazılımsal bir hata güncellemeler geldikçe düzelecektir diye tahmin ediyorum. Bu şekilde kullanmaya devam edeceğim.

İşlemci ve gpu hariç aynı sistem var, hatta senin gibi 2 adet samsung M2 var. Ben windows kurulumdan önce sadece tek diski takıp kurun diye bir yerde görmüştüm ve diğer sürücüleri sonradan ekledim.
Bende normal dereceyi gösteriyor, biosta da xmp açmak haricinde bir değişiklik yapmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı