MSI MEG X570 uyumlu işlemci önerisi

Bütçe
1500-2000

hüseyin bedir

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Yeni toplamayı düşündüğüm PC için MSI MEG X570 ace AMD X570 soket AM4 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming anakart la başlamayi düşünüyorum. Bu anakarta uygun AMD Ryzen marka işlemci düşünüyorum. Fakat tam performans alabilmem için tavisyeye ihtiyacım var.

AMD Ryzen marka uyumlu hangi işlemciyi tercih etmeliyim.

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Bütün işlemciler olur. Amacın nedir, bütçen nedir? Eğer Ryzen 9 5900X ve üst seviye PC değil ise güzel bir B550 yeterli olur.

Bütçe yazmışsın görmedim. 5600X ve B550 daha iyi olur. Anakarta o kadar para vermene gerek yok bu bütçede.

Bütçenize uygun 2 işlemci var zaten. Ama bence 5600X + B550 daha mantıklı.

Bütün işlemciler olur. Amacın nedir, bütçen nedir? Eğer Ryzen 9 5900X ve üst seviye PC değil ise güzel bir B550 yeterli olur.

Bütçe yazmışsın görmedim. 5600X ve B550 daha iyi olur. Anakarta o kadar para vermene gerek yok bu bütçede.
geri bilgi için teşekkür ederim. anakart tercihimin sebebi şudur online oyunlarda farm işi yapiyorum. uzun vadeli ve upgrade edilebilir bir anakart istedim. amacım bu bu bilgisayar sürekli acık ve devamlı çalışacak. son olarak ana bilgisayar olarak kullanacagım ve arada da güzel şeyler yapabileyim :))
MSI MPG GUNGNIR 100 Temperli Cam ATX Gaming Bilgisayar Kasası

BU KASA İLE
XPG Core Reactor 650G-BKCEU 650W 80+ Gold 120mm Fan ATX Full Modüler Gaming Power Supply
XPG Core Reactor 650G-BKCEU 650W 80+ Gold 120mm Fan ATX Full Modüler Gaming Power Supply

BU POWER SUPPLY DÜŞÜNÜYORUM SİZCE NASİL ?

Son düzenleme:
geri bilgi için teşekkür ederim. anakart tercihimin sebebi şudur online oyunlarda farm işi yapiyorum. uzun vadeli ve upgrade edilebilir bir anakart istedim. amacım bu bu bilgisayar sürekli acık ve devamlı çalışacak. son olarak ana bilgisayar olarak kullanacagım ve arada da güzel şeyler yapabileyim :))

BU KASA İLE

BU POWER SUPPLY DÜŞÜNÜYORUM SİZCE NASİL ?
PSU güzel ama daha iyi hava akışı olan kasa daha iyi olur. B550 anakartlar da iyidir. Uzun süre idare eder.

Kasa bu daha mantıklı. Arkaya 1 fan daha alırsın.

Veya fan eklemesi yaparsan 1-2 tane bu da mantıklı.

Geri bilgi için teşekkür ederim. Anakart tercihimin sebebi şudur Online oyunlarda farm işi yapiyorum. Uzun vadeli ve upgrade edilebilir bir anakart istedim. Amacım bu bu bilgisayar sürekli acık ve devamlı çalışacak. Son olarak ana bilgisayar olarak kullanacagım ve arada da güzel şeyler yapabileyim :))

Bu kasa ile.

Bu Power Supply düşünüyorum sizce nasıl?

Kasa gereksiz pahalı bu daha iyi.
PSU' da sıkıntı yok.

evet beyler son hali busekilde bu sisteme işlemci ariyorum önerileriniizi alirim

Corsair Vengeance RGB Pro 32 GB 3200 MHz DDR4 Ram
Monster Aryond A32 V1.1 Monitör
Samsung 980 Pro SSD (500 GB) (MZ-V8P500BW)
RAMPAGE IMPOSING PRO 2x200mm ARGB FANLI 700W 80PLUS BRONZE MidT ATX GAMING KASA
Gigabyte B550 Aorus Pro AC AM4 Soket Anakart

evet beyler son hali busekilde bu sisteme işlemci ariyorum önerileriniizi alirim

Corsair Vengeance RGB Pro 32 GB 3200 MHz DDR4 Ram
Monster Aryond A32 V1.1 Monitör
Samsung 980 Pro SSD (500 GB) (MZ-V8P500BW)
RAMPAGE IMPOSING PRO 2x200mm ARGB FANLI 700W 80PLUS BRONZE MidT ATX GAMING KASA
Gigabyte B550 Aorus Pro AC AM4 Soket Anakart
Gidip Rampage PSU mu aldın? :(

Geri
Yukarı