Çözüldü MSI Modern 14 B5M-071XTR laptopta Wi-Fi görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RML

Hectopat
Yer
Miklagård
Bugün elime gelen MSI modern 14 B5M-071xtr isimli laptopa Windows 10 Home kurdum. Laptop açıldı ve Wi-Fi seçeceğini bulamadım. Ekran böyle gözüküyordu:
Daha sonra Windows üzerinde bayağı bir gezindim ancak Wi-Fi'a dahil hiçbir şey bulamadım. Yerli yabancı çözüm videoları ve makaleleri inceledim ama değişen bir şey olmadı. Intel'in çeşitli Wireless sürücülerini yükledim kurdum kaç kere yeniden başlattım ama durum yine aynı. Lütfen yardımcı olun, ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam merhaba, aynı Laptop'tan satın aldım geçtiğimiz haftalarda. Sizin başlığını Google'da arama yaparken tesadüfen gördüm. Aynı yöntem ile WIFI sorunundan kurtuldum ancak şimdi de Bluetooth Adapter kısmında aygıt yöneticinde ünlem işareti var, Gerekli Bluetooth driver'ını da kurdum MSI sitesinden ancak nafile.

Bilgisayarınızı kontrol edebilir misiniz, siz de bluetooth adaptörü görünüyor mu? Bunu nasıl çözebiliriz belki sizin bir fikriniz vardır diye yazmak istedim, ya da siz Driver kurulumunu nasıl yapmıştınız Bluetooth için. Teşekkür ederim .

Eki Görüntüle 1235721
Hocam sorunu çözdüm. MSI'in kendi sitesinden Modern laptopların herhangi birinin "Support" kısmına girip Bluetooth driverını indirin. Altında 3 adımlık bir kurulum yazıyor. Onu yaptıktan sonra çözüme kavuştum.

Sorun çözüldü mü? Laptoptan memnun musunuz?
Memnunum hocam.
BIOS a girin ve Exit kısmından Load Optimize Default seçeneği ile BIOS u sıfırlayın. Akabinde F10 a basarak kaydedip çıkın. Masaüstüne geldiğinde Wi-Fi yı kontrol edin.

BIOS a girin ve Exit kısmından Load Optimize Default seçeneği ile BIOS u sıfırlayın. Akabinde F10 a basarak kaydedip çıkın. Masaüstüne geldiğinde Wi-Fi yı kontrol edin.
Deneyeceğim.
Hocam olmadı maalesef , o yöntemi defalarca denemiştim.
Aygıt yöneticisinde ünlem işareti olan bir şey var mı?
Bluetooth ve Diğer Aygıtlar.

Önerdiğim yol sorununuzu çözmez ise ardından şu adımları da uygulamayı deneyin.

BIOS'a girin "Configuration" (Yapılandırma) ya da "Advanced" (Gelişmiş) sekmesine geçin

Kablosuz Lan seçeneğine (WLAN Device ) gidin ve Enabled Yapın.

Wireless seçeneğini bulun ve Enabled Yapın

Kaydedin ve BIOS'tan çıkın

Önerdiğim yol sorununuzu çözmez ise ardından şu adımları da uygulamayı deneyin.

BIOS'a girin "Configuration" (Yapılandırma) ya da "Advanced" (Gelişmiş) sekmesine geçin

Kablosuz Lan seçeneğine (WLAN Device ) gidin ve Enabled Yapın.

Wireless seçeneğini bulun ve Enabled Yapın

Kaydedin ve BIOS'tan çıkın
Öncelikle çok teşekkür ederim. Bu yöntemi gördüm ama öyle bir seçenek olmadığı için yapamadım. Ben sorunu çözdüm ancak yaklaşık 5 saattir cebelleşiyorum. Umarım aynı sorunu kimse yaşamaz. Sorun aslında aşırı basitmiş, şu şekilde çözüme kavuşturdum;

1 - Telefonunuzu ara kablo ile bilgisayarınıza bağlayın
2 - Bağlı olduğunuz Wi-Fi veya hücresel veri ile Windows güncellemelerini denetleyin.
3 - Ağ Bağdaştırıcı Ayarlarına girin ve karşınıza çıkan "Farklı aygıtları görüntüle" seçeneğine tıklayın.

Öncelikle çok teşekkür ederim. Bu yöntemi gördüm ama öyle bir seçenek olmadığı için yapamadım. Ben sorunu çözdüm ancak yaklaşık 5 saattir cebelleşiyorum. Umarım aynı sorunu kimse yaşamaz. Sorun aslında aşırı basitmiş, şu şekilde çözüme kavuşturdum;

1 - Telefonunuzu ara kablo ile bilgisayarınıza bağlayın
2 - Bağlı olduğunuz Wi-Fi veya hücresel veri ile Windows güncellemelerini denetleyin.
3 - Ağ Bağdaştırıcı Ayarlarına girin ve karşınıza çıkan "Farklı aygıtları görüntüle" seçeneğine tıklayın.
Hocam merhaba, aynı Laptop'tan satın aldım geçtiğimiz haftalarda. Sizin başlığını Google'da arama yaparken tesadüfen gördüm. Aynı yöntem ile WIFI sorunundan kurtuldum ancak şimdi de Bluetooth Adapter kısmında aygıt yöneticinde ünlem işareti var, Gerekli Bluetooth driver'ını da kurdum MSI sitesinden ancak nafile.

Bilgisayarınızı kontrol edebilir misiniz, siz de bluetooth adaptörü görünüyor mu? Bunu nasıl çözebiliriz belki sizin bir fikriniz vardır diye yazmak istedim, ya da siz Driver kurulumunu nasıl yapmıştınız Bluetooth için. Teşekkür ederim .

1638868836661.png

Eki Görüntüle 1235721
Bende bu sorunu çözemedim aynısı mevcut. MSI gibi markanın ürününün böyle bir hatayla gelmesi rezillik. Bütün driverları kurdum ancak bluetooth sorunu geçmedi.

Hocamlar merhaba, size kendi çözümümü yazmak için hesap açtım.

Aygıt yöneticisinde bluetooth cihazına sağ tıklıyorsunuz. Update driver diyip bilgisayarınızdaki driverı yüklemeyi seçiyorsunuz. Browse dedikten sonra bilgisayarla birlikte gelen driver cd dosyasınagidip bluetooth klasörüne geldiğinizde tek bir seçenek var zaten. Onu seçip yüklerseniz bluetooth gelecektir.

Aygıtın kablosuz bağlantı yongası MT7921'nin hemen hemen aynısı. Acil bir ihtiyaç durumunda belki şu da kullanılabilir. Ya da şuradan aldığınız dosyayı bir yere yedekleyerek, aygıt yöneticisi yardımıyla kurdurabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı