Çözüldü MSI Modern 15 boşta %57 RAM kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

jinlegends

Hectopat
Arkadaşlar daha 2 gün önce aldığım laptop, boştayken çok RAM yiyor. Sebebi Windows 11'den mi tam anlamadım. Uygulama da açık değil ve Google falan açınca RAM kullanımı 80'e yaklaşıyor. 8 GB RAM'li bir laptop için hiç normal değil bence. Ne yapmalıyım?

Model: MSI Modern 15 B12MO özellikler resimde.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    93,4 KB · Görüntüleme: 53
  • Ekran görüntüsü 2023-09-06 211025.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-06 211025.png
    66,5 KB · Görüntüleme: 50
  • Ekran görüntüsü 2023-09-06 211101.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-06 211101.png
    26,1 KB · Görüntüleme: 52
Çözüm
Hocam ben hiçbir bilgisayarda boştayken RAM kullanımı %50 oldugunu görmedim hani 4 GB falan RAM olsa normal diyeceğim ama 8 GB var oyun oynamıyorum bir şey yapmıyorum bana normal gibi gelmedi ders için aldım bu laptopu ki kötü özellikleri de yok ona rağmen böyle

Herhangi bir oyun açtığınızda RAM kullanımı azalmıyor ise evet normal değil ama azalıyor ise gayet iyi. Üstelik bu sizin laptopunuzda olan bir şey değil sadece RAM kullanılmazken Windows daha iyi bir deneyim sunmak için bir oyun gibi davranıyor yani ciddi RAM kullanıyor ama RAM kullanan yüksek kaynak kullanımı olan herhangi bir uygulama açıldığında kendi kullanımını zaten kısıyor üstelik 8 GB maalesef gününüz için yetersiz gelebiliyor yükse oyunlar için 16 GB RAM çok daha iyi olur.
Hocam ben hiçbir bilgisayarda boştayken RAM kullanımı %50 oldugunu görmedim hani 4 GB falan RAM olsa normal diyeceğim ama 8 GB var oyun oynamıyorum bir şey yapmıyorum bana normal gibi gelmedi ders için aldım bu laptopu ki kötü özellikleri de yok ona rağmen böyle

Herhangi bir oyun açtığınızda RAM kullanımı azalmıyor ise evet normal değil ama azalıyor ise gayet iyi. Üstelik bu sizin laptopunuzda olan bir şey değil sadece RAM kullanılmazken Windows daha iyi bir deneyim sunmak için bir oyun gibi davranıyor yani ciddi RAM kullanıyor ama RAM kullanan yüksek kaynak kullanımı olan herhangi bir uygulama açıldığında kendi kullanımını zaten kısıyor üstelik 8 GB maalesef gününüz için yetersiz gelebiliyor yükse oyunlar için 16 GB RAM çok daha iyi olur.

Çözüm

Sağ ol hocam çoğu forma yazdım herkes normal diyor, ben sorun etmişim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı