MSI monitör 165 yerine 60 Hz'de çalışıyor

Daha fazla  
Arkadaşlar MSI Optix MAG272CQR alıp çift monitör olarak eski monitörümle beraber taktım fakat bu ekran 165 yerine 60Hz'de çalışıyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hangi kablonun hangi sürümü ile taktınız ? Veya hangi girişleri kullandınız ?
Hdmi kablosu üzerinden bağlı ve anakartım eski olduğu için 2k'da 60hz'i destekliyor sanırım. Msi Z87 g43 anakartım. Bu sorunun ekran kartıyla beraber düzeleceğini düşünüyorum. Biraz ghosting var gibi bu 165hz bir monitörü 60hz'de kullanmamdan mı kaynaklıdır?

Hdmi kablosu üzerinden bağlı ve anakartım eski olduğu için 2k'da 60hz'i destekliyor sanırım. Msi Z87 g43 anakartım.
z87.png
Hocam göründüğü gibi HDMI'da 1080P'de en fazla 60hz destekliyor.
Evet hocam, Ghosting monitördeki pixellerin renk değiştirme hızı yenileme hızına yetişememesi durumunda meydana geliyor. Güncel bir ekran kartı ile deneyin, yine olursa iade edin derim ben...

Eki Görüntüle 848301Hocam göründüğü gibi HDMI'da 1080P'de en fazla 60hz destekliyor.
Evet hocam, Ghosting monitördeki pixellerin renk değiştirme hızı yenileme hızına yetişememesi durumunda meydana geliyor. Güncel bir ekran kartı ile deneyin, yine olursa iade edin derim ben...
Haftaya bir ekran kartıyla deneyebilirim inşallah.
@1FPS ghosting dediğimiz şeyin zararı nedir ?
@1FPS

Son düzenleme:

Geri
Yukarı