MSI monitörüm kendi kendine açılıp kapanıyor

rocxed

Kilopat
Daha fazla  
Monitör
MSI OPTIX MAG272C
Herkese iyi akşamlar,

(1 senelik) monitörümde birkaç aydır olan bir problem var. Önceleri 2-3 günde 1 olan bu probleme aldırış etmiyordum ama son 2 haftadır aşırı arttığını fark ettim oyun oynayacak, video izleyecek durumda değil random ( bazen 10dakikada bir bazen 5dakikada bir) 2 saniye monitörde bir enerji kesintisi oluyor, hatta hoparlörden pat diye bir ses çıkıyor. Monitörü Monster marka laptopuma bağlı 2. ekran şekilde kullanıyorum HDMI değiştirdim hatta PlayStation da bir HDMI ile bağlı geçen hafta PSN'in görüntüsünü kullanırken aynı ses çıktı görüntü gitmedi lakin, ekranda görüntü bozulup düzeldi. Monitörün güç çıkışındaki kabloyu oynatınca aynı problem olduğunda, he dedim kabloda temassızlık var gittim yeni kablo aldım ama aynı problem devam ediyor, kabloyu oynattığımda bir sıkıntı yok tekrar random kapanıp geliyor. Monitör komple kapanıp açılmıyor sadece görüntü anlık olarak gidiyor. Prizi kalabalık kullanıyordum tek monitörü bağladım gerilim düşümü falan mı var diye ama internette de hiç benzer bir problem bulamadım. Vatandan almıştım bir çözüm bulamazsam garantiye göndermeyi düşünüyorum. Yardımcı olabilecek herkese şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sıkıntı sizde galiba hem PS de hem PC de oluyorsa aklıma bir bu geliyor :D
aşırı garip ya :D 2 hdmi kablosunun da bozuk olması ihtimalinden başka mantıklı bir şey gelmiyor aklıma yarın başka bir kabloyla deneyeceğim. dış elemanlardan hoparlörün bir yerinde ark falan yapıyor da attırıyor mu acaba diye düşündüm. veya duvardaki tek prizi biraz kalabalık kullanıyorum diye mi oluyor anlamak cidden güç :)
Konu hala güncel monitörde bir arıza olduğunu düşünmüyorum TV bağlayıp denedim aynı problem oldu 2 hdmi kablosunu da değiştirdim yeni aldım yine aynı problem. Mantıklı bir çözüm kalmadı aklımda bir yerde bi kaçak olduğunu düşünüyorum şu an sadece. Sinir bozucu olmaya başladı bu durum ve bilinmezlik.

Geri
Yukarı