MSI, Monster ya da AlienWare Oyun Bilgisayarı Tavsiyesi

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Benim 7-8 yıllık HP Compaq DX6120 model bilgisayarım var (daha doğrusu ablamın). 2 yıl önce anakart, ekran kartı ram gibi şeyleri yeniledim. Tam olarak bunların modelini ve özelliklerini bilmiyorum ama kesinlikle berbatlar. Bunlar bana yine yetmiyor. Ben oyuna biraz meraklıyım ve bilgisayarı oyun bilgisayarı gibi kullanmak istiyorum fakat yine modifiye etmek yerine, oyun dizüstü bilgisayarı almayı planlıyorum. Dizüstü istememin nedeni bir yere sabitlenmek istememem. Bu yıl sonunda liseye geçeceğim. Bizimkiler PC’yi liseye geçiş hediyesi olarak alacaklar. Bütçem 3500-4000 TL arası. Marka olarak MSI, Monster ya da AlienWare istiyorum. Monster biraz pahalı diye duydum ama neyse, cevabınızı bekliyorum.

Monster içlerinde en ucuzu fakat isteğe göre sipariş aldıkları için ürünün ülkemize gelmesi 2 ay sürebiliyor. Benim tavsiyem MSI GT60 olacaktır. Ben de bir MSI GT680 kullanıcısıyım. GT60 yeni nesil 22nm Ivy Bridge işlemci ve yeni GTX670M ekran kartı ile geliyor. 128 GB SSD’nin yanında 750 GB sabit disk ise harikulade. 15.6” Full HD ekran ve 3.5 Kg ağırlık ise gerçekten çok başarılı. Diğer özelliklerini araştırmayı sana bırakıyorum zira arkadan “reklam kokan hareketler bunlar” gibi söylemler duymaya başladım şimdiden.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı