MSI MPG A750GF vs Core Reactor 650W

A750GF'nin fiyatı iyi 750W Gold bir PSU'ya göre, ama hold-up time ve pwr_ok sıkıntısı var. Core Reactor 650 almak daha iyi olur.

Eki Görüntüle 1357732

RM750X (2018) var Amazon'da, 1700 TL'den aşağı gelir diye tahmin ediyorum.

Bunu görünce aldığım MSI MPG A750GF modelini iade edip Corsair alsam mı diye düşünmedim. Uğraşmaya değer mi sizce? Hazır indirim yakalamışken alayım deyip almıştım MSI olanı.

A750GF'nin fiyatı iyi 750W Gold bir PSU'ya göre, ama hold-up time ve pwr_ok sıkıntısı var. Core Reactor 650 almak daha iyi olur.

Eki Görüntüle 1357732

RM750X (2018) var Amazon'da, 1700 TL'den aşağı gelir diye tahmin ediyorum.

Hold up ve Power ok sorunu ne tam olarak.

Bunu görünce aldığım MSI MPG A750GF modelini iade edip Corsair alsam mı diye düşünmedim. Uğraşmaya değer mi sizce? Hazır indirim yakalamışken alayım deyip almıştım MSI olanı.

Bu hold-up time mevzusunun nüksedebileceği yer elektrik kesintileri, eğer sistemi açık tutabilecek bir UPS'iniz var ise uğraşmayın. Yoksa ben şahsen uğraşırdım, bu kadar para verdikten sonra böyle bir eksisi olmasını kabul etmezdim ben.

Hold up ve Power ok sorunu ne tam olarak?

Hold-up time sistemin elektriği kesildiğinde PSU'nun açık kalmaya devam edebildiği milisaniyelik süre, ATX PSU standartları 17ms'tir, daha fazla olması iyidir.
PWR_OK ise hold-up time süresinde parçalara doğru voltajı sağlayan sinyal kısaca. ATX standartları 16ms ama hold-up time'dan daha kısa olması önceliktir.

A750GF'de PWR_OK 0.2ms daha uzun, çok uzun bir süre değil ama işin rahatsız edici kısmı bu kadar para verip de bu sorunu kendi ellerinizle alıyor olmanız. 0.2ms boyunca güç/voltaj konusunda stabilite problemleri olacak elektrik kesintisi sonrası.

Yeni konular

Geri
Yukarı