MSI MPG B550 Gaming Plus anakartta RAM'ler 3200 MHz kullanılırsa sıkıntı olur mu?

kondigal

Centipat
Bunu nasıl düzelteceğimi soracaktım düzelttim ama anakartım MSI MPG B550 Gaming Plus ve desteklen RAM 2400 MHz - 2133 MHz - 1866 MHz bunlarmış. Yeni fark ettim ama maksimum RAM hızı 4400 MHz yazıyor ben bunu 2133 MHz'den 3200 çektim. Bir sorun olur mu?

Sanırım bazı şeyleri biraz hatalı anlamışsınız. RAM hızlarını ne yaparak çektiniz? Eğer X.M.P profili kullanarak yaptıysanız herhangi bir sorun yok. Fakat hiçbir şeye dokunmadan sadece hızı 3200MHz yaptıysanız performans düşüşüne veya stabilite sorunlarına yol açabilir. Ne yaptığınızı pek bilmiyorsanız, X.M.P açıp yolunuza devam etmenizi tavsiye ederim.

Sanırım bazı şeyleri biraz hatalı anlamışsınız. RAM hızlarını ne yaparak çektiniz? Eğer XMP profili kullanarak yaptıysanız herhangi bir sorun yok. Fakat hiçbir şeye dokunmadan sadece hızı 3200MHz yaptıysanız performans düşüşüne veya stabilite sorunlarına yol açabilir. Ne yaptığınızı pek bilmiyorsanız, XMP açıp yolunuza devam etmenizi tavsiye ederim.

1a376bca-03f7-426a-9d92-f70e258274e5.jpg

A-XMP profile 1 yazana tıkladım F10 bastım bu kadar bir arkadaş anlattı bunu kast ettiysen böyle yaptım

Eki Görüntüle 1399718

A-XMP profile 1 yazana tıkladım F10 bastım bu kadar bir arkadaş anlattı bunu kast ettiysen böyle yaptım
Evet, yapmanız gereken bu. X.M.P, kısaca bellek hızlarını ve gecikmelerini anakart ve modüllere göre en uygun konuma getirir ve istisnai durumlar haricinde herhangi bir problemi yoktur.

Evet, yapmanız gereken bu. XMP, kısaca bellek hızlarını ve gecikmelerini anakart ve modüllere göre en uygun konuma getirir ve istisnai durumlar haricinde herhangi bir problemi yoktur.

a7365f70-9497-4b0a-9ae7-38ddabf8cf09.jpg

91c02526-1466-47dc-8705-faa604637535.jpg

Bunu nasıl düzeltirim? Böyle bir sorun var. 2.monitörden ayarları büyütmeye kalktığımda böyle mavi gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1399723Eki Görüntüle 1399724
Bunu nasıl düzeltirim böyle bir sorun var 2.monitörden ayarları büyütmeye kalktığımda böyle mavi gözüküyor

Aslında o arka plan tipini değiştirmemiş her bilgisayarda öyle mavi görünür ama bilgisayarınız yeteri kadar yavaş değilse anlayamayacağınız kadar hızlı şekilde büyüdüğünden göremezsiniz.
Nereden biliyorsun derseniz ben de benzer durumu düşük seviye APU sistemimde yaşıyorum. Saniyelik bir ekran görüntüsü almayı başardım.

aaa.PNG

Bu da şunu gösteriyor, sistemde bir sorun var. Yani bufferingte takılma gibi anladım ben, çünkü bu durum benim en çok Microsoft'un ayakla dizayn edilmiş o dandik mağazasında başıma geliyor.

Geri
Yukarı