MSI MPG Sekira 100R nasıldır?

GLL

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisliği
MSI MPG Sekira 100R kasa almak istiyorum açıkcası sistemde ama özellikle kasa bilgisayara göre küçük kalır mı? Onu sormak istiyorum. Bilgisayarı Sinerji sitesi üzerinden alacağım. Açıkcası kullanan veya incelemelerinden İngilizcesi olup bir şeyler anlayan varsa bana ürünün malzeme kalitesi olsun büyüklüğü olsun hakkında bilgi verebilir mi?

Fiyatını hak etmiyor.

Onun yerine şunu öneririm, görüntü açısından tatmin edici ve hava sirkülasyonu olarak da idare eder diyeceğim bir model:

Hazır sistem olarak alıyorsanız (varsa) diğer kasa seçenekleri nedir?

Normal kasası çok kötü sharkoon un hiç sevmedim açıkcası

Dosya Ekleri

• kasa.PNG
    kasa.PNG
    63,2 KB · Görüntüleme: 131
MSI MPG Sekira 100R kasa almak istiyorum açıkcası sistemde ama özellikle kasa bilgisayara göre küçük kalır mı? Onu sormak istiyorum. Bilgisayarı Sinerji sitesi üzerinden alacağım. Açıkcası kullanan veya incelemelerinden İngilizcesi olup bir şeyler anlayan varsa bana ürünün malzeme kalitesi olsun büyüklüğü olsun hakkında bilgi verebilir mi?
Bende aynı kasayı düşünüyorum. Kasa oldukça şık duruyor bir kere. İkincisi Msi kasa modellerinde Torx fan yapısına benzer performanslı fanlar kullanır. Bu sayede hava akışı oldukça iyi olur. Hava akışını etkileyen tek şey temperli camdır o da bu kasada bulunuyor. Fakat ön tarafta cam olmasına rağmen an taraflarda oldukça büyük hava delikleri bulunuyor. Deliklerin boyutu ve fan kalitesi bu durumu telafi ediyor. Kasada kablolama için silikon tarzı delikler ile kabloların olabildiğince gizlenmesine olanak sağlamış. Ayrıca 4 adet adreslenebilir rgb fan bulunması da bir artıdır. Kasanın resimden anlaşılacağı üzere cüsseli bir arkadaş boyut olarak oldukça büyük duruyor. Bu da büyük anakartların rahatlıkla desteklenmesine olanak sağlıyor. Tüm anakart çeşitleri kasaya uyuyor. Cpu uzunluğu 170mm e kadar destekliyor. Örneğin benim soğutucum 150mm arada 2 cm lik boşluk olacak. Özetleyecek olursak.
+ 4 Adet Performanslı ARGB fan
+Önde, üstte, altta toplamda 3 adet toz filtresi
+Her çeşit anakart yerleştirme desteği
+3 fanlı ekran kartlarının uzunluğunu desteklemesi
+ Üst panelde neredeyse anakart kadar USB, mikrofon - kulaklık, Type - C vs. portları
+170mm e kadar CPU soğutucu desteği
+ Şık tasarım
Kısacası mükemmel bir kasa bazı arkadaşlara göre temperli cam sorun olabilir fakat kasa fanları oldukça kaliteli ayrıca büyük hava deliklerine sahip. Bana soracak olursan yeterli de bütçen varsa kesinlikle alman gereken bir kasa. Vakit ayırıp okuyanlara teşekkür ederim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı