MSI MPG X570s Edge Max Wi-Fi nasıldır?

BerkGuzeler

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim gibi bu anakart sizce nasıldır? Kullanan var mıdır veya iyi kötü yanlarını bilen varsa yardımcı olabilirse memnun olurum. Performans ve oyun odaklı düşünüyorum.

- 5700X işlemci.
- 1 TB Samsung 980 Pro M.2 SSD.
- 16*2 32 GB Corsair 3600 CL16 RAM mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyuncu anakartı diye bir şey yoktur. Performans anakartı diye bir şey de yoktur. İşlevsellik anakartı diye bir şey vardır.

Eğer tek amacın oyun ise uygun fiyatlı bir B550 alıp yoluna bakabilirsin. 5700X öyle mükemmel B550 anakartlara ihtiyaç duyan bir işlemci değil. B550M PRO VDH, B550M-E, B550-A PRO, B550M DS3H gibi anakartlar bile fazlasıyla yeterli geliyor.

tavsiyeniz için teşekkürler ama su an ıcın degısıklık yapma gibi bir düşüncem yok. Bu anakart dıkkatımı cekmesı m2 slotlarının pcı4 olması ve oc yapmak istemem. O yüzden bilen kullanan tecrube eden ve ya bu konuda fikir sahibi bu ve ya buna benzer farklı bir anakart varsa bilgilendirin lütfen

M.2 slotları PCI-e 4.0 olan ve yine OC yapabileceğin daha ucuz tercihler var zaten, biz de bu sebeple X570S Edge MAX'a gereksiz diyoruz zaten. Kaldı ki 5700X para israfı bir işlemci. 5800X3D + orta halli bir B550 alırsan 7 GHz OC'li 5700X'ten bile daha fazla FPS alacaksın zaten.

tavsiyeniz için teşekkürler ama su an ıcın degısıklık yapma gibi bir düşüncem yok. Bu anakart dıkkatımı cekmesı m2 slotlarının pcı4 olması ve oc yapmak istemem. O yüzden bilen kullanan tecrube eden ve ya bu konuda fikir sahibi bu ve ya buna benzer farklı bir anakart varsa bilgilendirin lütfen
5xxx serisi Ryzenlarda All-Core oc yapmak imkansız zaten. Örnek olarak 5600X'i All-Core 4.7 yaparsan bilgisayarın havaya uçar. Ama PBO ile kullanırsan 4.85'e bile çıkartabilirsin.

Dostum su an ki mevcut islemcim 5700x ve degistirme gibi bir sansim yok. Dolayisiyla yapacagimiz değerlendirmeler bu sistem üzerine olmali. Su an 1 tanr m2 ssd ye sahibin ama ilerde yine 1-2 tb pci4 destekli yüksek okuma ve yazma tabanli takviye yapmayı düşünüyorum. Mevcut olarak 16*2 kullaniyorum ama duruma göre oraya da takviye yapabilirim. Bütün bu bahsettiklerimi için genel degerlendirme olarak bu anakart olabilir ve ya daha uygun fiyatta baska anakartta olabilir. (Vrm performansi, sisteme uygunluğu, destekledigi bilesenler,sicakligi barindirdigi teknoloji vs vs ) bu gibi durumlardaki yorumlarinizi bekliyordum ben açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı