Elektronik MSI MPG X670E Carbon Wi-Fi ₺10.600

Kesinlikle tavsiye etmiyorum hocam. Yani en azından şimdilik BIOS sorunları bir yana çok tutarsız ayar yakalamak zor AI OC yapıyorsunuz 2 gün normal çalışıp 3. gün üst üste mavi ekran vermeye başlıyor UV yapıyorsunuz ve Prime95 ile 30 dakika test yapıyorsunuz ve gayet stabil görünürken ertesi gün reset yiyebiliyorsunuz. Açıkçası ben çözemedim saçma sapan bir kart. Özellikle ROG STRIX X670E-E için bunu söylüyorum.
Şansıma benim X670E Carbon ölü geldi (DOA) iade edip X670E-E aldım. Şu anlık hiçbir sorun yok son BIOS’larla sorunları büyük ölçüde çözmüşler sanırım. 10600 X670E carbon için mükemmel fiyattı, iade ederken üzüldüm açıkçası ama çok yüksek ihtimalle PCB katmanları arasındaki USB veri yollarında kısa devre mevcuttu.

Şansıma benim X670e Carbon ölü geldi (doa) iade edip X670E-E aldım. Şu anlık hiçbir sorun yok son BIOS'larla sorunları büyük ölçüde çözmüşler sanırım. 10600 X670e Carbon için mükemmel fiyattı, iade ederken üzüldüm açıkçası ama çok yüksek ihtimalle PCB katmanları arasındaki USB veri yollarında kısa devre mevcuttu.

Hayırlı olsun güle güle kullan hocam. Ben oldukça memnunum karttan ve B650 Carbon'u 8500'e sattım yani benim için oldukça karlı oldu diyebilirim.

10600 X670E carbon için mükemmel fiyattı, iade ederken üzüldüm açıkçası ama çok yüksek ihtimalle PCB katmanları arasındaki USB veri yollarında kısa devre mevcuttu.
Hocam nasıl bir hata alıyordunuz? Aynı kartı kullanıyorum, şu an için bir sorun gözükmüyor ama dikkat etmem bir konu varsa iyice kontrol edeyim?

Hocam nasıl bir hata alıyordunuz? Aynı kartı kullanıyorum, şu an için bir sorun gözükmüyor ama dikkat etmem bir konu varsa iyice kontrol edeyim?
Açma tuşuna basınca bu ekran geliyor ve sistem kapanıyordu hocam sorunsuz kullanıyorsanız endişelenmeniz gereken bir konu yok. Yabancı forumlarda sıfır anakartta bu hatayı alıyorsanız uğraşmayın doa dır diye yorumlar gördüm. Sonradan bu hatayı alırsanız USB portlarında veya USB veri yollarında kısa devre var demektir. USB ile alakalı bütün yerlerde birbirine temas eden uç, pin vb. Var mı kontrol edebilirsiniz. Bendeki problem sadece bu da değildi, M.2 SSD slotlarının biri çalışmıyordu, kasanın önündeki USB’leri de çalıştırmıyordu. Tam iki kere Windows açıldı onda da mavi ekran verip geri kapandı. Kalite kontrolden nasıl geçtiyse Sorunlu bir anakarttı yani.
IMG_5796.jpeg

@balikeat hocam senden bir ricam olacak. Benim biradere bir sistem topladım ben Ryzen 7 7800x3D+RTX 4070 Ti şimdi benim RTX 4090'ı bu sistemde denediğim zaman bana biraz garip geliyor. Oyunlar da FPS olarak 7950X e göre çok fark var bazı oyunlarda 50+ FPS'e kadar fark ediyor fakat 3DMark ile timespy testi yaptığım zaman 38k civarı puanda kalıyor ekran kartı 7950X ile bu testi yaptığımda 40-41k aralığında puan alıyordu keza PassMark üzerinde 7950X ile 46k üstü puan alırken 7800x3D ile 43-44 aralığında bir puan alıyor. Muhtemelen tek çekirdek farkındandır diye düşünüyorum ama yine de emin olmak istedim. Mümkünse bu 3DMark varsa timespy testini ve PassMark üzerinde 3D testini yapabilir misin?

Açma tuşuna basınca bu ekran geliyor ve sistem kapanıyordu hocam sorunsuz kullanıyorsanız endişelenmeniz gereken bir konu yok. Yabancı forumlarda sıfır anakartta bu hatayı alıyorsanız uğraşmayın doa dır diye yorumlar gördüm. Sonradan bu hatayı alırsanız USB portlarında veya USB veri yollarında kısa devre var demektir. USB ile alakalı bütün yerlerde birbirine temas eden uç, pin vb. var mı kontrol edebilirsiniz. Bendeki problem sadece bu da değildi, M.2 SSD slotlarının biri çalışmıyordu, kasanın önündeki USB'leri de çalıştırmıyordu. Tam iki kere Windows açıldı onda da mavi ekran verip geri kapandı. Kalite kontrolden nasıl geçtiyse sorunlu bir anakarttı yani.
Eki Görüntüle 1799712

İlk aldığınız zaman BIOS güncellemesi yaptınız mı?

İlk aldığınız zaman BIOS güncellemesi yaptınız mı?
Evet ilk iş BIOS güncelledim baya eski bir sürümle gelmişti.

@balikeat hocam senden bir ricam olacak. Benim biradere bir sistem topladım ben Ryzen 7 7800x3D+RTX 4070 Ti şimdi benim RTX 4090'ı bu sistemde denediğim zaman bana biraz garip geliyor. Oyunlar da FPS olarak 7950X e göre çok fark var bazı oyunlarda 50+ FPS'e kadar fark ediyor fakat 3DMark ile timespy testi yaptığım zaman 38k civarı puanda kalıyor ekran kartı 7950X ile bu testi yaptığımda 40-41k aralığında puan alıyordu keza PassMark üzerinde 7950X ile 46k üstü puan alırken 7800x3D ile 43-44 aralığında bir puan alıyor. Muhtemelen tek çekirdek farkındandır diye düşünüyorum ama yine de emin olmak istedim. Mümkünse bu 3DMark varsa timespy testini ve PassMark üzerinde 3D testini yapabilir misin?
Benim grafik skorum da 38k çıkmıştı hocam normaldir muhtemelen. Şu an şehir dışındayım detaylı test etme imkanım yok ama kartı ilk aldığımda yaptığım testi link olarak bırakıyorum. Aklına takılırsa pazartesi ya da Salı tekrar etiketlersen taze taze test edip atabilirim sonuçları. Bir de 3dmark sitesinde ekran kartı ve işlemciyi yazıp diğer insanlar ne puan almış sonuçları aratabiliyorsun ona da bir bak istersen.

Evet ilk iş BIOS güncelledim bayağı eski bir sürümle gelmişti.

Benim grafik skorum da 38k çıkmıştı hocam normaldir muhtemelen. Şu an şehir dışındayım detaylı test etme imkanım yok ama kartı ilk aldığımda yaptığım testi link olarak bırakıyorum. Aklına takılırsa pazartesi ya da salı tekrar etiketlersen taze taze test edip atabilirim sonuçları. Bir de 3DMark sitesinde ekran kartı ve işlemciyi yazıp diğer insanlar ne puan almış sonuçları aratabiliyorsun ona da bir bak istersen.

Tamam neredeyse aynı ikimizin. 7950X ile 7800X3D arasında ki tek çekirdek farkından büyük ihtimal ama oyunlar için yanıltıcı bu gerçekten F1 2022 7800X3D ile 50 FPS civarı daha yüksek FPS alıyorum fakat benchmark testlerinde 7950X daha iyi sonuçlar veriyor sanırım benchmark programları L3'ten ziyade tek çekirdeği kullanıyor. Diğer kullanıcı sonuçları biraz uçuk kaçık herkes orada derece yapmak için OC. yapıyor işlemci ve ekran kartına :D

Geri
Yukarı