Elektronik MSI MPG X670e Carbon Wi-Fi 11.956 TL

MSI MPG B650 Carbon özelinde konuşursak 16+2 70a VRM var ve rahatlıkla besliyor ayrıca TDP ayarlarını manual yapınca (192-140-200 yapıyordum ben) 82-83 derecelerde kalıyordu C23 testinde ama yine de 38500'e yakın puan alıyordu.

Ne kadar iade etsem de ROG STRIX X670E-A'dan çok memnundum. Bu video AI overclock+0.08000 undervolt ile alınan sıcaklık ve C23 puanı. (video kaydı olmadığı zaman 39k civarında puanları gördüm ama ortalama 38500 diyebiliriz yine)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
ASUS ROG STRIX X670E-E Gaming karta fazla USB ve 18+2 110 amper MSI X670E Carbon Wi-Fi ise 18+2+1 110 amper faz yapısına sahip bir de şu var MSI anakarta istediğiniz RAM'ları takıp sorunsuz kullanabilirsiniz ROG STRIX ise RAM uyumluluk listesinde olmayan RAM'lar da sorun yaşatıyor örnek verirsem 5600 MHz'lik bir RAM taktığınız zaman sorun yaratır boot kısmında tavsiyem MSI alıp rahstınıza bakmak.

Msi kartlar şuan sorunsuz olan kartlar daha önceden Asus kullandım X670E-F Gaming boot sorunu ve RAM sorunu yaşadım
MSI kartlar mı sorunsuz ahahah :D
Kendime yakın çevreme sürekli bilgisayar toplayan biriyim. 3 tane MSI kart aldım 3 ünde de servise göndermeden işlem yapamadım. Bios flashback bile servise gitmeden çalışmadı. Bilgisayar mühendisi, yaazılımcı insanım. Ben bu kadar uğraştıysam normal kullanıcıyı düşünemiyorum.

Hayatımda hiç bir donanım beni bu kadar uğraştırmadı. Bu saatten sonra bedava verseler msi anakart almam. Sonrasında 4 asus anakart kullandım en ufak sorun yaşamadım.

Asus x670 anakartlardan bir süre uzak durmanızı tavsiye ederim, z690 kartlarında da bazı sorunlarda karşılaşılmıştı, ters bağlı kondansatörler gibi. Yakın çevremin çoğu Gigabyte kullanıyor ve anakartla ilgili herhangi bir sorunla karşılaştıklarını görmedim, çevremden de dolayı genelde Gigabyte anakart öneriyorum.

X3D çiplerini yakan arkadaşlar var;
Link 1
Link 2

MSI kartlar mı sorunsuz ahahah :D
Kendime yakın çevreme sürekli bilgisayar toplayan biriyim. 3 tane MSI kart aldım 3'ünde de servise göndermeden işlem yapamadım. BIOS flashback bile servise gitmeden çalışmadı. Bilgisayar mühendisi, yaazılımcı insanım. Ben bu kadar uğraştıysam normal kullanıcıyı düşünemiyorum.

Hayatımda hiçbir donanım beni bu kadar uğraştırmadı. Bu saatten sonra bedava verseler MSI anakart almam. Sonrasında 4 ASUS anakart kullandım en ufak sorun yaşamadım.

ASUS'un ROG STRIX serisinde F modeli hariç tümünde sorun var örnek verirsek X570 ceosshair, Hero, Gaming'e modelinde boot ve DRAM sorununu kimse çözemiyor yeni BIOS bile çözemedi siz düşünün 😂

İlginç. Şansıma ne kadar uzak durulması gereken kart varsa kullanmışım ve kullanıyorum. MSI B650 Carbon sadece 4 slot RAM ile düşük frekans problemi ve boot süresi dışında birşeyini görmedim. ASUS ROG STRIX X670E-A ve ASUS ROG STRIX X670E-E boot süresinin uzunluğu dışında bir sorunlarını görmedim ki boot süresi bence istisnasız tüm anakart markalarında benzer şu an için AM5 özelinde. Fakat tamam o kadar otorite varken burada bu kartı da iade edip Gigabyte alıyorum! (şaka elbette öyle bir şey yapmıyorum :D)

İlginç. Şansıma ne kadar uzak durulması gereken kart varsa kullanmışım ve kullanıyorum. MSI B650 Carbon sadece 4 slot RAM ile düşük frekans problemi ve boot süresi dışında birşeyini görmedim. ASUS ROG STRIX X670E-A ve ASUS ROG STRIX X670E-E boot süresinin uzunluğu dışında bir sorunlarını görmedim ki boot süresi bence istisnasız tüm anakart markalarında benzer şu an için AM5 özelinde. Fakat tamam o kadar otorite varken burada bu kartı da iade edip Gigabyte alıyorum! (şaka elbette öyle bir şey yapmıyorum :D)

Bence en güzeli ASRock al 😉😃

Doğru diyorsun vallahi ben bir bakıma şanslıyım Amazon önce X670E-A'da kampanya yapmıştı 11k civarına onu aldım fakat o kart sonra 10250 bandına kadar düştü ve yine Amazon X670E-E'yi 11700'e sattı. Ben de X670E-A'yı iade edip X670E-E yi aldım şu an piyasası 135000 civarlarında fakat yarın ne olur bilemiyor insan dediğin gibi döviz kuru yüzünden.

Komik olan maalesef içinde olduğumuz durum. Kişisel algılama lütfen sadece duruma gülmekti o.
Bende yeni sistem topluyorum da, asus x670E-A aldım, sizce sorun yaşarmıyım?
sistemim:
  • Ekran kartı: ASUS RTX 4090 white Edition.
  • İşlemci: AMD 7950x3D.
  • Güç kaynağı: ASUS ROG STRIX 1000W 80 Plus Gold.
  • Ram: G.Skill 64 GB (2x32 GB) Trident Z5 siyah DDR5 6400MHz
  • SSD: 2X Samsung 2TB 990 Pro SSD
  • Anakart: ASUS ROG X670E-A
    Kasa: ASUS GT502
    Sıvı Soğutucu:
    sıvı soğutucuya karar vermedim

corsair icue h150i elite almayı düşünüyorum.bu anakarta 2 tane daha 2 gb ssd daha aldım, galiba m2 slotu 4 adet, 4 adet ssd kullanabiliriz değil mi?

Son düzenleme:
Bende yeni sistem topluyorum da, ASUS X670E-A aldım, sizce sorun yaşar mıyım?
Sistemim:
  • ekran kartı: ASUS RTX 4090 white Edition.
  • işlemci: AMD 7950x3D.
  • güç kaynağı: ASUS ROG STRIX 1000W 80 Plus Gold.
  • RAM: G.Skill 64 GB (2x32 GB) Trident Z5 siyah DDR5 6400MHz
  • SSD: 2X Samsung 2TB 990 Pro SSD
  • anakart: ASUS ROG X670E-A
    Kasa: ASUS GT502.
    Sıvı soğutucu:
    Sıvı soğutucuya karar vermedim

Corsair iCUE H150i Elite almayı düşünüyorum. Bu anakarta 2 tane daha 2 GB SSD daha aldım, galiba M.2 slotu 4 adet, 4 adet SSD kullanabiliriz değil mi?

Yok zannetmem yaşayacağınızı yolladığım Video'da kullandığım karttır kendileri sadece en son sürüm BIOS'a yükseltin mutlaka ilk çalıştırmadan önce. 3D işlemciler için özel BIOS çıktı daha dün. RAM ile ilgilide sorun yaşamazsınız 2 slot olduğundan ama sadece boot süresi biraz uzun olacak ona pek aldırmayın. Evet 4 Adet ssd kullanabilirsiniz 2xpcie5,2xpcie4.

Yok zannetmem yaşayacağınızı yolladığım Video'da kullandığım karttır kendileri sadece en son sürüm BIOS'a yükseltin mutlaka ilk çalıştırmadan önce. 3D işlemciler için özel BIOS çıktı daha dün. RAM ile ilgilide sorun yaşamazsınız 2 slot olduğundan ama sadece boot süresi biraz uzun olacak ona pek aldırmayın. Evet 4 adet SSD kullanabilirsiniz 2xpcie5, 2xpcie4.

anladım teşekkür ederim, peki 2xpcie5, 2xpcie4 ne anlama geliyor, anlamadığımdan soruyorum kusura bakmayın, 4 adet Samsung 2TB 990 Pro SSD aldım kullanabiliriz değil mi?
Bende sizin kullandığınız kasadan aldım, pek istediğim gibi kasa bulamadım piyasada en yakını asus gt502 kasasıydı memnun musunuz?

Geri
Yukarı