Elektronik MSI MPG X670E GAMING PLUS WIFI 9.729,00 TL

DenizED

Kilopat
https://tr.msi.com/Landing/join-shout-out-for-msi#gaming shout out ile 20 dolar steam kodu veriyor 9 bin civarına geliyor. Kampanya stoğu bitti mi bilmiyorum.
1711635542784.png

DDR5 masaüstü toplamamak için zor tutuyorum kendimi :) 15. nesil veya AMD 8 bekleyim diye avutuyorum kendimi.

Anakart sabit AMD 8. nesil işlemcilerde X670e anakartlar destekliyor. İleriye dönük Intel alınmaz 14. nesili yeni çıkardı 15. nesil saçma olacak AMD ileriye dönük alınır soket değişmeyecek sadece nesil değişimi olacak.

Anakart sabit AMD 8. nesil işlemcilerde X670e anakartlar destekliyor. İleriye dönük Intel alınmaz 14. nesili yeni çıkardı 15. nesil saçma olacak AMD ileriye dönük alınır soket değişmeyecek sadece nesil değişimi olacak.

AMD soket değiştirmiyor da PCI Gen 5 SSD - Wi-Fi 7 gibi tam kapasiteli anakart almak istiyorum Intel daha ön planda benim için 15. nesilde Z890'da LGA 1851 sokete geçiş olacak 1 sene daha bekleyip geçiş yapmak daha mantıklı

AMD soket değiştirmiyor da PCI gen 5 SSD - Wi-Fi 7 gibi tam kapasiteli anakart almak istiyorum Intel daha ön planda benim için 15. nesilde Z890'da LGA 1851 sokete geçiş olacak 1 sene daha bekleyip geçiş yapmak daha mantıklı.

Soket değişen bir firma anca insanın cebini sümürür neresi mantıklı ileriye dönük Intel demek biraz abes kaçıyor ha bire soket değişen Intel şu an çok berbat ilerliyor hele 14. nesil i9 14900K aşırı ısınıyor çıkaracağı 15. nesilde böyle olacak Intel kendin batırdı AMD piyasayı ele almış.

Anakart gayet iyi bi anakart ancak itopya, sinerji ve incehesap gibi sitelerin taksitte fiyatın artmasını anlamıyorum. O yüzden mümkün olduğunca alışveriş yapmıyorum şu sitelerden. 1-2k ya bir şeyler alınabilir ancak hepimiz maaşlı insanlarız neticede. Sistem toplayacağız diye aylık gelirin üstüne çıkmamız gerekiyor. Sırf bu yüzden şu ürün 1-2k fazlasına amazon hepsiburada gibi yerlerde satılıyorsa oradan taksitle almanızı tavsiye ediyorum.

Son düzenleme:
Anakart güzel lakin kullanım amacı önemli. PCI Express 5.0 ne kadar gerekli? Hız aşırtma gibi işlemler yapılacak mı? Ben kendi açımdan standart bir kullanıcıyım A620 çok giriş özelliklere sahip bu yüzden B650 Gaming Plus aldım.

Anakart güzel lakin kullanım amacı önemli. PCI Express 5.0 ne kadar gerekli? Hız aşırtma gibi işlemler yapılacak mı? Ben kendi açımdan standart bir kullanıcıyım A620 çok giriş özelliklere sahip bu yüzden B650 Gaming Plus aldım.

Neden A620'den X670 almadın gidip B650 anakart aldın arasında fark olmadığını mı düşündün yoksa bütçeniz mi yetmedi. Güzel bir yorum yaptın bende cevap yazdım 😀

Neden A620'den X670 almadın gidip B650 anakart aldın arasında fark olmadığını mı düşündün yoksa bütçeniz mi yetmedi. Güzel bir yorum yaptın bende cevap yazdım 😀

Bütçem yeterliydi lakin gen 5 SSD ve PCI Express 5.0 destekleyenler kartların gen 4 ile arasındaki farklar benim için uçurum bir fark değil. Ben bilgisayarı bir iş için kullanmıyorum. Hız aşırtma gibi olaylara da girmediğim için gerek duymadım. Son olarak B650'li bir anakartın besleyemeyipte X670'in beslediği bir işlemci modeli yok diye biliyorum. Dediğim gibi buradaki ana soru kişinin ne için kullanacağı tüm parçalarını son nesil mi almak istiyor bu aldığı parçalardan ne oranda yararlanabilecek.

Geri
Yukarı