Çözüldü MSI MPG Z390 Ses Sürücüsü Çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

266171

Hectopat
Merhabalar. Sıfır PC'ye Windows attıktan sonra anakartın DVD içerisinden tüm driverları yükledim ama Realtek HD Audio yöneticisi çalışmadı.
Sonra MSİ'ın kendi resmi sitesinden tüm driver'ları güncelledim yine olmadı.
Sonra MSİ'ın Kendi resmi sitesinden Bios'u da güncelledim yine olmadı.
Sonra Realtek.cz sitesinden Realtek ALC892 Codec driver'ı kurdum yine olmadı.
Sonra yeniden format atıp bu sefer MSI'ın vermiş olduğu tüm güncel driver'ları sırası ile kurdum, yine olmadı.

İşin daha da garip tarafı MSI'ın sitesinin vermiş olduğu güncel realtek win10 64 driver için Windows uyumsuz diyor.
Windows'u da güncel arada.

Arka veya ön panele jak taktığımda açılması gereken yönetici açılmıyor ve sesler oldukça düşük, açmama rağmen mikrofon sesi çok zayıf. PUBG gibi oyunlarda çevresel seste sorun var, arka panelin sesi daha zayıf. Sorun ne olabilir? Çözüm bulamadım. Değerli yorum ve yardımlarınızı bekliyorum

Sistemi 3 gün önce sıfır aldım ve şöyle:
  • İşlemci: Intel Core i9 9900K
  • Anakart: MSİ MPG Z390 GAMING PLUS
  • RAM: G.Skill 16GB (2x8GB) 3600MHz DDR4
  • Powr: Zalman 700W
  • Kasa: MSI MPG GUNGNIR 100D

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
TV kurup ID ve şifre verin, bakalım. Ayrıca hangi Windows sürümünü kurdunuz? 1903 kurduysanız Aygıt Yöneticisi altında bu kadar kurulmamış sürücü olmamalı.

İlgi alaka için çok teşekkür ederim. 1903'ün bir öncesi, sanırım 1803'ü kurdum bugün ve sorun çözüldü. Diğer donamımlar için bir yükleme yapmadan güncelleme ile tanındı.
Realtek menüsü msi arayüzü ile şu şekilde geldi ama bunun için mağazadan
Realtek Audio Control'ü yüklemem gerekti, önceki windows sürümlerinde bunu mağazadan hiç yükleyemedim.

Yeni Bit Eşlem Resmi.jpg
Evet arkadaşlar, maalesef ayni sorunu bende yasamaktayim... Önceden ASUS Anakart vardi ve hiçbir sıkıntı olmadi sesle alakali simdi ilk defa MSI MPG Z390 Gaming Plus aldim ve Ses calisiyor ama mikrofon calismiyor. Yardimlarinizi beklemekteyim.
Windows 10 1903
Sistem 1 günlük
MSI sitesinden Driverlar indirildi.

Ers ve Taylan01 adlı kullanıcı arkadaşla birebir aynı sorunum var. ASUS kullanıyordum Z390 Edge'e geçtim ve Low microfone sorunum var. Her türlü şeyi denedim yerli yabancı her şeyi taradım olmadı. Galiba son çare anakartı garantiye vermek olacak inanılmaz can sıkıcı birşeymiş.
Eğer oralarda hala yardımcı olabilecek varsa birisi bizi duysun lütfen!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı