MSI MPG Z490 Gaming Plus 1800TL!

• Konuyu başlatan Vio
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 2B

Vio

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Son düzenleme:
@wosvos72 görüntü farkı reis.
Öldürdün be anakartı :).
Merhaba çok anlamıyorum ama MSI Z590 Plus 1650 TL bu konudaki anakart daha iyi değil mi?
İkisi de 10 ve 11 nesil işlemcileri destekliyorlar.
Yeni BIOS güncellemesi ile beraber ikisi de PCIe 4.0 destekliyor, sadece 11.nesil işlemciler için geçerli.
Gaming Plus'da 6 6gb/s sata portu ve 2 m2 ssd portu var. Z590 Plus 'da 4 6gb/s sata portu ve 2 m2 ssd portu var.
Gaming Plus'da daha yeni bir Realtek Audio çipi var.
Gaming Plus'da 6 tane fan portu varken Z590 PLUS'da 4 tane fan portu var.
Gaming Plus'ın AIO dediğimiz arka plakası hazır monte geliyor.
Gaming Plus'da Realtek LAN portu kullanılıyor Z590'da Intel Lan portu kullanılıyor. İkisi de 2.5G. Fakat hangisi daha iyi veya daha kötü bilmiyorum büyük ihtimalle günlük kullanımda farkları yoktur.
Son olarak da VRM farkı var, soğutması daha iyi olduğu için Gaming Plus daha önde.
Şimdi sorabilirsin bunlar ne kadar önemli aradaki 200 lira farka değer mi veya güncel kartı almak daha mı mantıklı diye. MSI Z590 Plus'ı yabancı sitelerde bulamıyorum, sebebini de bilmiyorum. Daha ucuz diye bizim gibi ülkelere özel üretim olabilir. O yüzden nesnel soğutma farklarını veya güç aktarımı farklarını da bilemiyorum. Benim seçimim Z490 Gaming Plus olurdu, sahip olduğu bir kaç fazladan özelliğinin olması ve internetten performans testlerine bakabiliyor olmam yüzünden, ki satın da aldım bugün.

Son düzenleme:
Öldürdün be anakartı :).

İkisi de 10 ve 11 nesil işlemcileri destekliyorlar.
Yeni BIOS güncellemesi ile beraber ikisi de PCI-e 4.0 destekliyor, sadece 11.nesil işlemciler için geçerli.
Gaming Plus'da 6 6gb/s SATA portu ve 2 M.2 SSD portu var. Z590 Plus'da 4 6gb/s SATA portu ve 2 M.2 SSD portu var.
Gaming Plus'da daha yeni bir Realtek Audio çipi var.
Gaming Plus'da 6 tane fan portu varken Z590 Plus'da 4 tane fan portu var.
Gaming Plus'ın AiO dediğimiz arka plakası hazır monte geliyor.
Gaming Plus'da Realtek LAN portu kullanılıyor Z590'da Intel LAN portu kullanılıyor. İkisi de 2.5G. Fakat hangisi daha iyi veya daha kötü bilmiyorum büyük ihtimalle günlük kullanımda farkları yoktur.
Son olarak da VRM farkı var, soğutması daha iyi olduğu için Gaming Plus daha önde.
Şimdi sorabilirsin bunlar ne kadar önemli aradaki 200 lira farka değer mi veya güncel kartı almak daha mı mantıklı diye. MSI Z590 Plus'ı yabancı sitelerde bulamıyorum, sebebini de bilmiyorum. Daha ucuz diye bizim gibi ülkelere özel üretim olabilir. O yüzden nesnel soğutma farklarını veya güç aktarımı farklarını da bilemiyorum. Benim seçimim Z490 Gaming Plus olurdu, sahip olduğu birkaç fazladan özelliğinin olması ve internetten performans testlerine bakabiliyor olmam yüzünden ki satın da aldım bugün.

Hocam yarısını okudum da bu kadar yazdığına göre o daha iyidir 😅 bende belki alırım kartım elime gelsinde bir.

Geri
Yukarı