MSI MPG27CQ vs Samsung LC27HG70QQMXUF

Gerekli

Decapat
2 monitör arasında kaldım. RX580 8GB ekran kartım var. Bilgisayar oyunu için alacağım. Samsung'da freesync2 mevcut, MSI'da değil. Samsung'da 1 milyar renk var, MSI’da 16 milyon. Samsung'da HDR var, MSI'da yok. Samsung'da parlaklık 350CD, MSI'da 400CD. Samsung kalın çerçeve, MSI ince çerçeve. Samsung 2017, MSI 2018 model.

2 monitör arasında kaldım. RX580 8GB ekran kartım var. Bilgisayar oyunu için alacağım. Samsung'da freesync2 mevcut, MSI'da değil. Samsung'da 1 milyar renk var, MSI’da 16 milyon. Samsung'da HDR var, MSI'da yok. Samsung'da parlaklık 350CD, MSI'da 400CD. Samsung kalın çerçeve, MSI ince çerçeve. Samsung 2017, MSI 2018 model.

MSI MAG241C monitör kullanıyorum ve oyun dışında hiç memnun değilim. MSI ölü pikselde çok meşhur zaten kendi monitörümde de ölü piksel var. Bu hafta servise göndereceğim.

Gelelim konuya:
Kağıt üzerinde her türlü Samsung önde. 10 Bit, HDR, Freesync 2.
Bu özellikler hafife alınacak gibi değil.

MSI MAG241C monitör kullanıyorum ve oyun dışında hiç memnun değilim. MSI ölü pikselde çok meşhur zaten kendi monitörümde de ölü piksel var. Bu hafta servise göndereceğim.

Gelelim konuya:
Kağıt üzerinde her türlü Samsung önde. 10 Bit, HDR, Freesync 2.
Bu özellikler hafife alınacak gibi değil.
Teşekkürler hocam, evet kullanıcı yorumlarına baktığımda MSI monitörlerde sorun yaşayan kişi çok fazla. Sanırım Samsung alacağım.

@GCN konuyu gördüm ve takibe aldım ama müsait değilim. Benim yerime ilgilenir misin?
Hocam sizin de fikrinizi almak isterim. Ve her iki ürünü de inceleyen @Recep Baltaş 'ında. :)

Samsung'un HDR si gerçek HDR değil diye okumuştum buralarda bir yerde. Arada bir karşılaştırma bence hangisi ucuzsa onu al. Ben MAG27 olanını kullanıyorum sıkıntı yaşamadım fiyatına göre gayet başarılı bazılarına ölü piksel falan oldu ama benimi güzel.

Samsung'un HDR si gerçek HDR değil diye okumuştum buralarda bir yerde. Arada bir karşılaştırma bence hangisi ucuzsa onu al. Ben MAG27 olanını kullanıyorum sıkıntı yaşamadım fiyatına göre gayet başarılı bazılarına ölü piksel falan oldu ama benimi güzel.

Bu iki monitör arasında devasa bir fark yok, hatta yan yana koyduğun zaman aradaki farkı muhtemelen anlamayacaksın bile. Samsung daha ucuz olduğundan alınması gereken model o. Bu arada evet, ben yazmıştım. @GCN yazmıştı bir de.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı