MSI Notebook F3 Recovery Çalışmıyor

furk4nn

Kilopat
Yer
İstanbul
MSI GL62 6QF notebook sahibiyim. Windows'un temiz bir sürümünü kurmak istedim ve Technopat'ın UEFI kurulumuna göre işlem yaptım, format atarken Recovery kısmına dokunmadım fakat artık F3 recovery tuşu çalışmıyor. Windows 10 onarım ekranına gönderiyor. Bilgisayarda BurnRecovery yok, format atılırsa bir daha kurulamıyormuş bu program. Bu sorunu çözmenin bir yolu var mı acaba? Hard diskte Recovery bölümü duruyor hala.

Son düzenleyen: Moderatör:
Recovery bölümüne ait kurtarma bölümünü de silmişsiniz. Tavsiyem Recovery bölümünü tamamen silerek diskte yer açmanızdır. Recovery bölümündeki işletim sistemi hem güncel değildir hem de sistem üreticinin eklediği güncel olmayan yazılımlar ile doludur. Recovery bölümü olmadan da sıfır kurulum yaparak Windows lisansınızı kullanabilirsiniz.

Recovery bölümünü kullanmak isteyenler BurnRecovery ile USB belleğe yedek alıp sonra sistemi USB'den başlatmayı deneyebilirler.

MSI USA - Online Technical Support FAQ

Not: BurnRecovery format sonrası işe yaramayabilir.

Recovery bölümüne ait kurtarma bölümünü de silmişsiniz. Tavsiyem Recovery bölümünü tamamen silerek diskte yer açmanızdır. Recovery bölümündeki işletim sistemi hem güncel değildir hem de sistem üreticinin eklediği güncel olmayan yazılımlar ile doludur. Recovery bölümü olmadan da sıfır kurulum yaparak Windows lisansınızı kullanabilirsiniz.

Recovery bölümünü kullanmak isteyenler BurnRecovery ile USB belleğe yedek alıp sonra sistemi USB'den başlatmayı deneyebilirler.

MSI USA - Online Technical Support FAQ

Not: BurnRecovery format sonrası işe yaramayabilir.
Kurtarma bölümü de duruyor fakat yine de çalışmıyor. Haklısınız, eski olduğu için silmek daha mantıklı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı