Msi notebook işlemci yükseltmesi?

CPU-Z, AIDA64 gibi programlar ile içerisindeki donanımları öğrenebilirsiniz. Akıl okumadan, mantık yürütmeden. Net.
Ancak soğutma konusunda mantık yürütebiliriz.

CPU-Z, AIDA64 gibi programlar ile içerisindeki donanımları öğrenebilirsiniz. Akıl okumadan, mantık yürütmeden. Net.
Ancak soğutma konusunda mantık yürütebiliriz.
haklısınız ama bilgisayar elime geçmeden dediğinizi yapamam. satıcının da ne kadar güvenilir olduğu bilmiyorum. sadece elimdeki bilgilerle doğruluğundan ne kadar emin olabilirim ona bakmak istemiştim. fiyat özelliklere göre uygun bu yüzden bu kadar ısrarcıyım bu konuda

ARK | Intel® Ürünlerini Karşılaştır

Biraz ayıklama yaparak bunları listeledim. Açıkçası 45W TDP li ürünleri kullanman sıkıntı oluşturabilir, normalde mevcut işlemci TDP'si ne ise ona paralel geçiş tercih edilmeli ama seni mutlu edecek işlemciler hep 45lik.

Bu arada herşey uysa bile Bios sıkıntı yaratabilir bu tip upgradelerde, sen yapılmış dediğin için o tarz bir mani olmadığı varsayıyorum. (bu genel bilgi için)

Test imkanı veriliyorsa OCCT ile işlemciye tam yük bindir, paralelde bir ısı programıyla da ısıları gözlemle, sistem kapanır ya da mavi ekran verirse ya da tehlikeli ısı değerlerine gelirse zaten durum çok stabil değildir.

Son düzenleyen: Moderatör:
ARK | Intel® Ürünlerini Karşılaştır

Biraz ayıklama yaparak bunları listeledim. Açıkçası 45W TDP li ürünleri kullanman sıkıntı oluşturabilir, normalde mevcut işlemci TDP'si ne ise ona paralel geçiş tercih edilmeli ama seni mutlu edecek işlemciler hep 45lik.

Bu arada herşey uysa bile Bios sıkıntı yaratabilir bu tip upgradelerde, sen yapılmış dediğin için o tarz bir mani olmadığı varsayıyorum.
öncelikle ilginiz için teşekkürler ama benim sorum i5-3230m'den i7-3630qm'e geçişin mümkünlüğü üzerüneydi. saygısızlık etmek istemem diğer işlemcileri niye kattınız onu anlamadım sadece. bu arada aynı ürünü inceleyen bir siteden üründe ms-16ga model ekran kartı kullanıldığını öğrendim. bu bilgi cevap bulmamıza olanak sağlar mı?

Elinde makina olmadığı için hep kabuller yaparak gittik. Çipseti, işlemcinin durumunu vs.
Bu kabuller ile o işlemcinin çalışma olasılığı var mı var. Bu kadarını söyleyebilirim. TDPsi 35w olan bir işlemci için sorsaydın bile onun için de aynı şeyi söylerdim çünkü BIOS kısmını bilmeme imkan yok, onu MSI bilir.

Bu arada işlemciye çok ağırlık veriyorsun ama makinanın ekran kartı geride kaldı. 2000 liraya yakın makinalarda GTX850M bile bulunabiliyor. Oyunlarda bir yere kadar işlemci, ekran kartı yetmezse işlemci açığı kapatamaz.

NVIDIA GeForce GTX 660M - Notebookcheck-tr.com

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı