MSI NVIDIA GeForce GT 730 BIOS Voltaj Ayarı

afatsuMGamingTv

Hectopat
Daha fazla  
MSI Afterburner programı ile MSI NVIDIA GeForce GT 730 ekran kartıma overclock yapmak istiyorum. Ancak değerleri yükselttikten sonra (Afterburner kullananlar bilir. Belli bir sınıra kadar yükseltilebiliyor. O yüzden sınırı geçmediğime eminim.) oyun oynamaya çalışırken grafiklerde bozulma oluyor. (Yani değişik renklere giriyor, yazılar iç içe geçiyor vs.) Bunun sebebini araştırdım. Sebebi değerleri yüksek yapmammış. Bunun çözümü de GPU'ya giden voltaj değerini arttırmakmış. Lakin benim ekran kartımın voltaj değerlerinin değiştirilme kısmı kilitli.

Aşağıya fotoğrafını attım. Onun da çözümünü buldum. Çözümü Ekran Kartının BIOS'u ile ilgiliymiş. Asıl sorunumda burda işte. BIOS'u hakkında bilgisi olan birisi bana yardım edebilir mi? Voltaj ayarını değiştiremediğim için yapamıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. İyi Ramazanlar. :)

Edit: Söylemeyi unutmuşum. Afterburner'da gözüken değerler kendi default'u. Herhangi bir değişiklik yapmadım.

AfterBurner.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Nibitor ile BIOS'un dökümünü alıp voltaj değerlerini değiştirebilirsin. Ne yaptığını iyi bilmende fayda var yoksa elinde GT 730 model bir tuğla ile kalakalırsın.
Dediğin programı indirdim. NiBiTor v6.06 Ne yapmam gerektiği konusunda biraz daha açıklayıcı olur musun? Aşağıdaki programda BIOS rom u ya da bin ini istiyor. Tabii ki bin i aradım ancak bulamadım. Açıklayıcı bir şekilde yardım ederseniz sevinirim. Şimdi geç oldu. İstersen sabahta cevap verebilirsin ama seçim senin. İyi sahurlar :)
nibitor.PNG

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı