MSI NVIDIA GTX 1080 Isınma

MY49

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. MSI GTX 1080 kartımda Call of Duty: Advanced Warfare oynuyordum. Ayarlar ultrada. Değerlerim:

FPS: 90-110 arası.
GPU Kullanımı: 99%
GPU Sıcaklığı: 77-80 derece arası.

Bu değerler normal midir? Yoksa fazla ısınma mı var? Havalar da çok sıcak. Onun da etkisi vardır diye düşünüyorum.

Diğer bir sorumsa oyunlara girerken fanları hızlandırsam diyorum bir sorun olur mu? Çok sıcak olmasın diye yani. 60-70 derece arası olsa yeter. Ancak ikide bir hızlandır normale çevir sıkıntı olur mu acaba? MSI Afterburner yazılımdan yapacağım doğru mudur? Sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden.

Normal bu kadar korkmnanıza gerek yok. Her yeni ekran kartı kullanıcısı ekran kartı 60C'yi geçince neden konu açıyor? Gerek yok. Kart en fazla 90 derecede yanıyor dersiniz. O zamanda kendini frenler.

Normal bu kadar korkmnanıza gerek yok. Her yeni ekran kartı kullanıcısı ekran kartı 60C'yi geçince neden konu açıyor? Gerek yok. Kart en fazla 90 derecede yanıyor dersiniz. O zamanda kendini frenler.

Ucuz bir ücret ödemediğim için bu kadar endişeliyim. Anlayışınızdan ve cevabınızdan dolayı çok teşekkür ederim.

Kendini frenler derken bilgisayar yanmadan önce kendini mi kapatır yani?

Sizi anlıyorum. Şimdi şöyle. Nvidianın belirlediği maksimum sıcaklık 94 derece. Yani kart 94 dereceye ulaştığında kartın saat hızı düşmeye başlar. 94 Dereceye ulaşmaz. Hiçbir uygulama 80 derecenin üzerine çıkartmaz. Daha öyle bir uygulama yok :D Furmark'ta da en fazla 80 derece birde founders edition.

Sizi anlıyorum. Şimdi şöyle. Nvidianın belirlediği maksimum sıcaklık 94 derece. Yani kart 94 dereceye ulaştığında kartın saat hızı düşmeye başlar. 94 Dereceye ulaşmaz. Hiçbir uygulama 80 derecenin üzerine çıkartmaz. Daha öyle bir uygulama yok :D Furmark'ta da en fazla 80 derece birde founders edition.

Valla çok teşekkür ederim. İçim rahatladı resmen. :) Baktım 77-80 oluyor. Havalar da sıcak. Gitti dedim. :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı