MSI Ölü Pixel Garanti Şartları

babylon

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 7800X3D - MSI Pro X670-P Wifi - MSI RTX 4070 X Slim - XPG Lancer DDR5 32GB - Crucial P5 2TB Nvme M2
Meslek
Milli Eğitim Bakanlığı Erasmus Proje Koordinatörü
Merhaba herkese iyi sosyaller.
MSI MAG Artymis 274CP modelini almaya karar verdim. Ölü pixel çıkmasıyla 3-4 kişiden yorum gördüm. Bazı arkadaşlar ise MSI ölü pixel garanti politikasını sormuş.

3. Product​

Depends on region regional differences may apply, please enquire with our local Office.

MSI monitor do not have 0 pixel defect warranty dot policy: Bright dot > 3 dots, bright dot gap < l >=15mm

Dark dot > 5 dots.

Dot definition:

Bright dots: Dots appear bright and unchanged in size in, which module is displaying under Black pattern.

Dark dots: Dots appear Dark and unchanged in size in, which module is displaying under Pure red, Green, or Blue pattern.

Yukarıda belirtildiği gibi 5'ten fazla ölü pixel.
3'ten fazla parlak pixel olursa garanti kapsamına giriyor. Tabii bu ülkeye/bölgeye göre değişir demişler ancak MSI genel müşteri hizmetlerine İngilizce bir mail attığımda geri dönüş yaptılar ve 5 - 3 pixel üzeri olarak Türkiye'de garanti kapsamında olduğu bilgisini verdiler.
Dell markası ise en az 1 parlak pixel veya 4 ölü pixel olması halinde değişim sağlıyordu.

Hocam satın aldığınız yere bağlı bu vatan bilgisayar da ölü piksel testi yapıp 1 tane bile çıkarsa bire bir değişim yapıyorlar isterseniz para iadesi alabiliyorsunuz öyle yok 5 tane ölü piksel yok 2 tane parlak piksel muhabbeti kimse yapamaz tüketici mahkeme heyetine verince tıpış tıpış paranızı geriye ödüyorlar firmaların dediğine bakmayın zamanın da almış olduğum BenQ 144hz monitör içinde benzer şey söylemişlerdi şikayette bulundum paramı geri aldım

Bilgi mi veriyorsun yoksa soracağın bir şey var mı?
Bilgi amaçlıdır.

Ölü piksel çıkınca 14 günlük koşulsuz iade (internet alışverişlerinde) hakkımızı kullanabiliyor muyuz peki?
Satın aldığınız yere 3 tane ölü pixel var diye göndermenize gerek yok. Ürünü beğenmedim, vazgeçtim vb. sebeplerle iade edebilirsiniz. İadeleri geri alım ve müşteri memnuniyeti konusunda amazon lider konumda. Gaming.gen, incehesap ve hepsiburada da iade politikalarında kullanıcıları üzmüyor.

Bilgi amaçlıdır.

Satın aldığınız yere 3 tane ölü pixel var diye göndermenize gerek yok. Ürünü beğenmedim, vazgeçtim vb. sebeplerle iade edebilirsiniz. İadeleri geri alım ve müşteri memnuniyeti konusunda amazon lider konumda. Gaming.gen, incehesap ve hepsiburada da iade politikalarında kullanıcıları üzmüyor.
Tekrar selamlar ürünü beğenmedim, vazgeçtim iade etme olayı paketi açmamış olsanız bile kanunen kaldırıldı. Bunu gözden kaçırmayın evet bazı müşteri memnuniyeti olan amazon gibi siteler ürünü geri alıp para iadesi yapıyor olabilir, ama buna güvenerek başka yerlerden alışveriş yaparken dikkat edin ürün elinizde patlamasın.

Tekrar selam ürünü beğenmedim, vazgeçtim iade etme olayı paketi açmamış olsanız bile kanunen kaldırıldı. Bunu gözden kaçırmayın evet bazı müşteri memnuniyeti olan Amazon gibi siteler ürünü geri alıp para iadesi yapıyor olabilir, ama buna güvenerek başka yerlerden alışveriş yaparken dikkat edin ürün elinizde patlamasın.

Bu karar iptal edildi diye biliyorum.

Geri
Yukarı