MSI Optix 241 monitördeki noktalar ölü piksel mi?

Hocam monitörü nereden aldınız bu arada?
Elden aldım hocam. Adam garanti verdiyini söyledi. Zaten eskiden anakart ve işlemci almışdım. Sorun olmamışdı. HP X24C ile bunun arasında kalmışdım. O 4ms olduğu için bunu aldım. İkiside 0-dı. Keşke onu alsaydım diyorum şimdi. Değişim veya iade etmezse haklarıma baş vurucam.

Elden aldım hocam. Adam garanti verdiyini söyledi. Zaten eskiden anakart ve işlemci almışdım. Sorun olmamışdı. HP X24C ile bunun arasında kalmışdım. O 4ms olduğu için bunu aldım. İkiside 0-dı. Keşke onu alsaydım diyorum şimdi. Değişim veya iade etmezse haklarıma baş vurucam.
Elden derken? Vatan Computer tarzı bir yerden almadınız sanırım. Garanti belgesi yoksa iş sıkıntılı olabilir.

hocam ben yurtdışında yaşıyorum. Burda böyle şeylerin fiyatı epey pahalı. Trendyoldan alırsamda bu sefer iade edemiyorum. Zaten uzun bir yola monitör dayanmaz bence. Dedim hani böylede alamıyorum. En azından yarı fiyatına elden alayım. Oda zaten orada bakdık, cidden göremedim belkide heyecandan fark etmedim. Eve geldiğimde kurdum zarif bir şekilde, sildim ekranı, takdım çalıştırdım dedim hani piksel testi yapayım yine. Yapdım gördümki var. Sıkışmış piksele sanırsam bir siteyle bir şeyler yapa biliyoruz. Öylemi? Adamda diyorki bu hasar görmüş, biraz kullanın belki düzelir filan.

Öncelikle ölü pikseller kaybolmaz. Sıkışmış piksel için gerekli programlar olabiliyor.

Bir yandan siz de haklısınız, yurtdışında trendyol vs sipariş olayı çok uzun ve kırılıp kırılmayacağı belli olmuyor.

Eğer ölü pikseller yayılmazsa şanslısınız.

2 pikselden birşey olmaz bence, kullanın derim.

Öncelikle ölü pikseller kaybolmaz. Sıkışmış piksel için gerekli programlar olabiliyor.

Bir yandan siz de haklısınız, yurtdışında trendyol vs sipariş olayı çok uzun ve kırılıp kırılmayacağı belli olmuyor.

Eğer ölü pikseller yayılmazsa şanslısınız.

2 pikselden birşey olmaz bence, kullanın derim.
Sıkışmış piksel nasıl bilinir? Ve nasıl düzelte bilirim hocam?

Sıkışmış piksel için bir konu buldum, program öneriyorlar; Sıkışmış piksel nasıl düzeltilir?

Eğer sıkışmış piksel varsa kendi kendine düzelebilir. Ölü piksel düzelmez ama.
Az önce denemeye başladım hocam. 10 dakika filan bekletin diyor. Ama bunla düzelmez gibi. Para biriktirip monitör aldım, buda böyle çıkdı. Yarın iade etmeye çalışıcam yinede. Teşekkür ederim sizede

Yeni konular

Geri
Yukarı