Çözüldü MSI Optix G241 G-Sync nasıl aktif edilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dufiwn

Kilopat
Makaleler
8
Yer
İstanbul
Merhaba, bugün DisplayPort kablosu aldım monitöre bağladım ve Technopat'ın videosundaki ayarları yaptım. Monitörün kendi ayarlarında FreeSync diye bir özellik var onu aktif halde mi bırakayım yoksa kapatayım mı? Bir de bu G-SYNC'nin aktif olduğunu nasıl anlarım?

Çözüm
Nvidia kontrol panelinden ayarları yaptım monitörün ayarından da FreeSync açtım. Apex Legends oyununa girdim. Oyunda FPS limitini kaldırmıştım göstergede 200 küsür FPS gözüküyordu yani aktif olmamış mı ?
Eğer FreeSync açıksa ve Nvidia panelden ayarları yaptıysanız açılmıştır diye düşünüyorum. Vsync gibi FPS sabitlenmiyor, orada öyle gözükmesi normal diye biliyorum yanlışım yoksa.
Merhaba, bugün DisplayPort kablosu aldım monitöre bağladım ve Technopat'ın videosundaki ayarları yaptım. Monitörün kendi ayarlarında FreeSync diye bir özellik var onu aktif halde mi bırakayım yoksa kapatayım mı? Bir de bu G-Sync'nin aktif olduğunu nasıl anlarım?

FPS sabitse 144'e anlayabilirsiniz bir de yırtılma yoksa.

Merhaba, bugün DisplayPort kablosu aldım monitöre bağladım ve Technopat'ın videosundaki ayarları yaptım. Monitörün kendi ayarlarında FreeSync diye bir özellik var onu aktif halde mi bırakayım yoksa kapatayım mı? Bir de bu G-SYNC'nin aktif olduğunu nasıl anlarım?
Monitördeki Free-Sync'i açın, sonrasında masaüstüne sağ tıklayıp Nvidia denetim masasına girin. Ayarları bu şekilde yapın ve sağ alttan uygula deyin:
1665767234660.png

Nvidia kontrol panelinden ayarları yaptım monitörün ayarından da FreeSync açtım. Apex Legends oyununa girdim. Oyunda FPS limitini kaldırmıştım göstergede 200 küsür FPS gözüküyordu yani aktif olmamış mı ?

Eğer FreeSync açıksa ve Nvidia panelden ayarları yaptıysanız açılmıştır diye düşünüyorum. Vsync gibi FPS sabitlenmiyor, orada öyle gözükmesi normal diye biliyorum yanlışım yoksa.

Çözüm

Geri
Yukarı