MSI Optix G27C4 G-Sync aktifleştirme

feanorr

Hectopat
Selamlar, yeni bir PC topladım ve MSI Optix G27C4 monitör aldım. Monitör Free-Sync destekli bir monitör. Ama ekran kartım GTX 1660 Ti ve bu monitörde G-Sync kullanmak istiyorum. Recep ve Ali abilerin videolarını izledim ve orada söylenen tüm ayarları yaptım ama test için Pendulum'u açtığımda sol üstte V-Sync ve no v-Sync seçenekleri seçilebilirken G-Sync seçeneği seçilemiyor. Bu G-Sync kullanılamıyor demek midir? Sebebi ne olabilir? Çözümü var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, yeni bir PC topladım ve MSI Optix G27C4 monitör aldım. Monitör Free-Sync destekli bir monitör. Ama ekran kartım GTX 1660 Ti ve bu monitörde G-Sync kullanmak istiyorum. Recep ve Ali abilerin videolarını izledim ve orada söylenen tüm ayarları yaptım ama test için Pendulum'u açtığımda sol üstte V-Sync ve no v-Sync seçenekleri seçilebilirken G-Sync seçeneği seçilemiyor. Bu G-Sync kullanılamıyor demek midir? Sebebi ne olabilir? Çözümü var mıdır? Şimdiden teşekkürler.
Dediğiniz özellik için Display port 1.3 veya 1.4 sürümü kablo lazım. Yani bu özelliği HDMI ile kullanmazsınız.

Display port 1.2 kullanıyorum. Kablo kutusunun üzerinde G-Sync desteği olduğu yazıyor ama bilemedim şimdi. 1.4'e geçiş yaparsam sorun çözülür mü?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı