MSI Optix G242 monitör DP 1.2a kablo ile 144 Hz verir mi?

Bütçe
3500

#Yiğit#

Kilopat
Daha fazla  
Monitör
MSI Optıx G242
Arkadaşlar AOC 24G2U aldım 1 tane ölü piksel çıktı yarın servis ile görüşeceğim eğer garanti vs olmuyorsa iade edeceğim alalı 1 gün oldu onun muadili olarak bu monitörü buldum RTX 3060 ekran kartım var Monster Tulpar T7 v20.4 kullanıyorum DP 1.2a diyor bağladığımda 144Hz alır mıyım yoksa olmaz mı 1.2 mi gerekiyor DP için?

Başka önerileriniz varsa IPS panel genelde ölü piksel çıkmayan, Ghosting sorunu vs olmayan onları da değerlendirebilirim.

Arkadaşlar AOC 24G2U aldım 1 tane ölü piksel çıktı yarın servis ile görüşeceğim eğer garanti vs olmuyorsa iade edeceğim alalı 1 gün oldu onun muadili olarak bu monitörü buldum RTX 3060 ekran kartım var Monster Tulpar T7 v20.4 kullanıyorum DP 1.2a diyor bağladığımda 144Hz alır mıyım yoksa olmaz mı 1.2 mi gerekiyor DP için?

Başka önerileriniz varsa IPS panel genelde ölü piksel çıkmayan, Ghosting sorunu vs olmayan onları da değerlendirebilirim.

T7 V20.4. 1 kullanıyorum. 2K 165Hz kullanıyorum DP çıkışıyla. Sorun olmaz.

T7 v20.4. 1 kullanıyorum. 2K 165Hz kullanıyorum DP çıkışıyla. Sorun olmaz.

Peki çıkışı ne mesela AOC'un 1.2'di DP portu bu montiörün 1.2a sorun çıkartır mı araştırdım ama hiçbir şey anlamadım Monster'ı aradığımda dün AOC için soru sormuştum o da 1.2 varsa sorun olmaz demişti fakat bu montiör 1.2a kafam karıştı.

DP üzerinden 1.2 versiyon ve üzerinde sorun yaşamazsınız. 1.2'nin a versiyonuna b versiyonuna bakmanıza gerek yok. 4K veya 8K kullanmadığınız sürece endişeleneceğiniz bir şey yok.

DP üzerinden 1.2 versiyon ve üzerinde sorun yaşamazsınız. 1.2'nin a versiyonuna b versiyonuna bakmanıza gerek yok. 4K veya 8K kullanmadığınız sürece endişeleneceğiniz bir şey yok.

Yok 4 veya 8K kullanmayacağım en fazla 2K kullanırım onun dışında 1080p yeterli benim için peki sizce AOC 24G2U vs MSI Optix G242 arasında hangisini seçerdiniz MSI'ın konsantrastı daha iyi gibi geldi sitede karışılaştırdığımda bir de hani ölü piksel ghosting falan istemiyorum dün 1 tane ölü piksel görünce moralim bozuldu uğraşacağım diye :/

Ölü pixel olayı tamamen şans. Hangi markada hangi modelde hangi panelde çıkacağını bilemezsiniz. AOC ile MSIyın bu modeleri arasında seçim yapacak olsam MSI Optix G242 seçerdim.

MSI genelde panel olarak Samsung, LG, BOE ve Panda panel kullanıyor. Genelde sorun yaşatmıyor bu paneller. AOC ise kendi panellerini genelde kullanıyor ama hangisinin kaliteli hangisinin değil belli değil.

Geri
Yukarı