MSI Optix G24C 144 Hz'de görüntüde bozulma sorunu

tekinboi

Decapat
Bir buçuk hafta önce bu monitörü aldım. Uygun kablom olmadığı için 144 Hz'i test etme imkanım olmamıştı. Farklı bir bilgisayarda HDMI ile 120 Hz çalışıyordu.

Dark 3m Ferrit Core EMI/RFI Filtreli 24+1pin DVI Kablo Fiyatı

Bu kablo elime yeni geldi. 60 Hz ve 1920x1080'de çalışmasında bir sorun yok fakat 75 Hz ve üzerine aldığımda ilk birkaç denemede "No Signal" hatası daha sonra ise ekteki gibi bir görüntü alıyorum.

Ekran kartı XFX AMD Radeon HD6800 Series (Tam model gerekliyse ekran kartını söküp bir bakabilirim.)

Ayrıca görüntü bozuk olsa da 144 Hz olduğunu hissettiriyor. Kabloyu 144 Hz ile başka bir monitörde deneme imkanım yok. Elimde de başka bir kablo yok. Yardımcı olabilir misiniz ?

Dosya Ekleri

• IMG_20180807_180638-min.jpg
    IMG_20180807_180638-min.jpg
    710,8 KB · Görüntüleme: 203
Bir buçuk hafta önce bu monitörü aldım. Uygun kablom olmadığı için 144 Hz'i test etme imkanım olmamıştı. Farklı bir bilgisayarda HDMI ile 120 Hz çalışıyordu.

Dark 3m Ferrit Core EMI/RFI Filtreli 24+1pin DVI Kablo Fiyatı

Bu kablo elime yeni geldi. 60 Hz ve 1920x1080'de çalışmasında bir sorun yok fakat 75 Hz ve üzerine aldığımda ilk birkaç denemede "No Signal" hatası daha sonra ise ekteki gibi bir görüntü alıyorum.

Ekran kartı XFX AMD Radeon HD6800 Series (Tam model gerekliyse ekran kartını söküp bir bakabilirim.)

Ayrıca görüntü bozuk olsa da 144 Hz olduğunu hissettiriyor. Kabloyu 144 Hz ile başka bir monitörde deneme imkanım yok. Elimde de başka bir kablo yok. Yardımcı olabilir misiniz ?

Bildiğim kadarıyla 1080p'de HDMI 60 Hz yukarısını desteklemiyor, nasıl 120 Hz yaptınız ? Eğer uygun port varsa bir de Display Port kablosu ile deneyin.

Bildiğim kadarıyla 1080p'de HDMI 60 Hz yukarısını desteklemiyor, nasıl 120 Hz yaptınız ? Eğer uygun port varsa bir de Display Port kablosu ile deneyin.
Kendi kitapçığında da hdmı ile 120hz desteklediğini yazmışlar. Sanırım Mx serisi ekran kartı takili bir laptopta test etmiştik. Sanırım ekran kartımın üzerinde mini display portlar vardı uygun bı kablo bulursam deneyebilirim teşekkürler.

Kendi kitapçığında da hdmı ile 120hz desteklediğini yazmışlar. Sanırım Mx serisi ekran kartı takili bir laptopta test etmiştik. Sanırım ekran kartımın üzerinde mini display portlar vardı uygun bı kablo bulursam deneyebilirim teşekkürler.

120 Hz 1080p olmayabilir, daha düşük çözünürlükte 120 Hz destekliyordur büyük ihtimalle. Display Port kablosuyla denerseniz hem 144 Hz alırsınız hem de görüntü düzelebilir.

Aynı monitör hatasını ben de aldim hatta burada biraz önce konu açtım. Sorun DP girişinde olabilir cunku ben bir 10 dakika bu görüntüyü aldıktan sonra DP'nin yerlerini degistirdim. Bi süre sonra normale döndü ama ghosting arttı. Anlam veremedim 15 gün kapalı kaldi kapatırken sağlamdı 😂😂 15 gün sonra bir çalıştırdım bu manzara hatta daha beterdi. Yakinda garantiye yollayacagim. Çözüm olarak kablonun yerlerini değiştirmek bu sorunumu çözdü ama dediğim gibi ghosting daha da arttı. Yakında garantiye yollayacağım sorunun ne olduğu konusunda bilgi alacağım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200317-220603_Video Player.jpg
    Screenshot_20200317-220603_Video Player.jpg
    120,6 KB · Görüntüleme: 102

Geri
Yukarı